Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo pazi da ne ispadne nakrivo. :) Ta slova originalno dolaze u okviru bas zbog toga.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja u pennyu uzeo ovu Tesinu, nie 3M bilo, helem nejse jer je bitno da nie bas neka cang slang jer ima dosta takvih, sto se i vidi po cijeni.

    Ova je bila 8KM. Zalijepio tablicu pofino, i jos mi je nesto ostalo.

    Ali ti je moj savjet da vidis sa ljepilom za sajbe, obicno ljepilo ti nece drzati sto mislis pokusati. [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    hvala za traku, a gdje da nadjem ljepilo za sajbe, i ako nadjem to moras uzet cijelu tubu i skupo sigurno.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U sustini mozes pitati nekog autolakirera ili slicno ako znas, da ti "kane" malo :D

    Vjerovatno ima u svim radnjama slicnih namjena, OBI, penny mozda, i slicne prodavnice, a ima i pik u sustini.

    Vidim ima po 10KM po pakovanju, ovaj je wurth pa kontam da je kvalitetnije mozda.

    LJEPILO ZA SAJBE VJETROBRANSKA STAKLA
    LJEPILO ZA SAJBE VJETROBRANSKA STAKLA (15 KM)
    https://www.olx.ba/r/33950646/259463


    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bit cu u gradu u ponedjeljak, baci mi kontakt u pp. A pitam za ljepilo sutra
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok cujemo se, mislim da imam tvoj viber :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji kralj. Dvoslojna traka se jako tesko skida (iz licnog iskustva) osim ako nije dvoslojni stiker na papiru koji zapravo dodje kod kupovnih slova.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nije klasicna dvoslojna, nesto je deblje jer udje u slova i plus ostane na gepeku kad se skine. Kao da je neka spuzvica, namjerno uradjeno tako da slova mogu da "disu" pod ledom toplotom zimom.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Moras doslovno nakiseliti tu spuzvu i porpilicno se zezati oko skidanja a da ne oštetiš boju.

    A ne kontam to skidanje slova. Ja za to prvi put cujem.
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kakvi su automatik mjenjaci na Opelima (Astra J 1.6 benzin 2017 je u pitanju, 6 brzina)

    Znam da jaran na Insigniji A ima automatik i da ga zajebava godinama, jesu li oni to sredili u medjuvrenu?
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Od 2012 opel ima vrhunske mjenjače, čak je PSA od 2017 kupovinom Opela, ugrađuje opelove mjenjače u svoja auta.
     
    nenji_avero likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Opel je i prije imao dobre automatike. Ugradjivali se u BMW.
     
    nenji_avero likes this.
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala, znaci pouzdan automatik. Super!

    Idem istrazivati dalje o ovom autu :D
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koji bmw ? ZF-ove ugradjuju zadnjih “sto” godina.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je sve GM proizvod.
    Nisam se puno susretao sa Opel-om ali koliko vidim sve im je buckuris raznih dobavljaca, jedva da imaju ista in-house, ko Ford.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa dobro, Opel i jeste GM. To je Bjuik, Opel, Saab, Holden i jos mozda neki GM brend koji je dijelio platforme i patente.
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Bio :D
    Sad su PSA
     
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Opela je godinama i jebao taj GM, koji je sve njihove novitete "otimao" i trpao u sva svoja auta, pritom forsirajuci ustedu.

    Moja Vectra B iz 2001.godine ima 10 puta bolji enterijer nego Astra H iz 2013.
    Ove J su vec popravile dojam i ozbiljno su cijenjene medju autima srednje klase
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Astra H i Vectra C su plastikaneri. Provozao sam najmanje desetak vectri c, 3 GTS. I ni jedna me nije odusevila naspram moje B osim ako nije neka fuill oprema. Oni su pocetkom 2000 imali problema sa finansiranjem, razvukli astru g maksimalno i tek od insignie i J kako kazes, poceli dobru opremu stavljati. I dalje mislim da je insignia bolje rjesenje od 508 i C5 ako nije onaj mrtvi basic model bez ekrana.

    A za sve je to kriv GM. Oni su njima zajedno sa saabom razvili gomilu patenata za kompletnu grupaciju. Zato i jeste bila diskusija da li ce PSA preuzeti patente ili ne. Nije tek tako Opel gledao gdje se vedri. Druga je stvar sto je Opelov marketing odron i sto se nisu prodavali. To nije do Opela. GM je srozao i SAAB i Opel, kako sam vec nedavno spomenuo. Yebo GM. Moze im se kada od vlade dobiju free $ cim dodje kriza.
     
    nenji_avero likes this.