SE P1 ili W960i

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by LIQ, Dec 6, 2008.

  1. LIQ

    LIQ Novi član

    znaci u dilemi sam da li da prodam svoj p1 i kupim w960i, e sad moje pitanje jel dobivam ista s kupovinom w960, volim slusati muziku na mobu i volio bih neki walkman model, p1 mi je ubacen walkman player 3 i sound mod,jel mi dosta da kupim neke slusalice iz walkman serije i da imam isti zvuk kao na w960 ili ima jos nekih razlika..i koje bi mi preporucili slusalice? hvala
     
  2. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    ne znam koja je razlika u cijeni,al ako je prevelika,ne vjerujem da ti se bas isplati uzimati w960.uzmi samo dobre slusalice.jer mislim da je razlika u tome da kod w modela lakse upravljas muzikom i imas futuristican player,a os je isti kolko vidim i sve ostale karakteristike.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj me nasmijavat. Cuj prelazak sa P1 na w960.. kada bi birao izmedju njih uzeo bi P1 nevezano za cijenu.. + kada uzmes koliko je preskup w960. Apsolutno ne vrijedi.. propao model SE-a. A prelazak.. hmmmmm.... ne znam odakle ti to.

    Mislim ono.. ne moras vjerovati meni ..pogledaj koji review... popricaj s ljudinma koji imaju w960 ili ti ga ko je poredio i slicno pa ces vidjeti o cemu se radi.

    EDIT: da... zuaboravi napomenuti (meni) bitne ralike interna memorija kod w960 je naravno.. zavidno veca a kod P1 je jaca baterija.. oko 1120 mAh... a kod w960 900 mAh

    I nisam siguran, nejka me neko ispravi ali mislim da razlika ide preko 300KM
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sve sto je NAILS rekao i jos dodajem da ima slabiji procesor (kod P1 je 369 MHz, kod W960 220 MHz) zatim ima disk od 8 GB, dakle nije prosiriv karticama, jer sta ako se desi da izadje npr kartica od 16 GB? Jedino u cemu je praktican je multitap tastatura, mada nije lose ni qwerty rijesenje. Osim toga, ja na P990i imam Walkman 3 + visualizacije "izvadjene" iz W960i a isto postoji za P1, s tim da na P990 imam par bugova u radu, a kod P1 nema tih problema. Dakle, radije googlaj i ubaci sebi Walkman 3, nego da das pare i uzmes model koji nudi koliko toliko iste perfomanse.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    A odakle tebi te informacije o procesorima ???????????????????????????????????''

    P1, w960, w950, m600, p990 imaju indentican 208 MHz 32bit Philips Nexperia PNX4008

    Jos nesto..

    P1 ima: RAM;capacity: 128 MB (accessible: 79 MB)
    w960 ima: RAM:capacity: 64 MB
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moja greska, izvinjavam se...
     
  7. LIQ

    LIQ Novi član

    ja sam napisao da imam vec ubacen walkman 3 i monstersound,odnosno mod za cisti i jaci zvuk...ali dobro jasno je P1 je bolji telefon i zbog QWERTY tastature, uglavnom ostajem na svom P1 samo jos pitanje koje su slusalice najbolje za muziku da kupim?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    To za slusalice, pitanje ti je... hajd da ti ne serem.

    Kako mislis koje su najbolje slusalice??? Uzmes 3.5mm prikljucak od recimo hpm70 sluisalica i nabacis koje hoces na svijetu sto su izdate.

    Ja koristim Zalman ZM-DS4F
     
  9. LIQ

    LIQ Novi član

    slobodno ti...pasa...;) mozda sam se pogresno izrazio,mislio sam od walkman slusalica,nisam upucen u SE modele ,ovo mi je prvi nakon niza godina druzenja s nokiom..ali dobro jasno mi je hpm70 i imam znaci i 3.5mm prikljucak..hvala jos jednom
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma yebes SE slusalize iz W serije.. ok, dobre su ali malo dignuta cijena radi "imena". Izmi neke dobre koje ti odgovaraju,... pojacalo ce svakako podnjeti tak oda.. ne ogranicavaj se na sony ericsson seriju ;)
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzmi HPM-62, trebao bi biti zadovoljan. Nisu skupe, barem meni su odlicne.
     
  12. LIQ

    LIQ Novi član

    imam te, dobio ih uz telefon..ali mi nesto ne odgovaraju..volio bih one kao bubice ili kako se vec zovu,nace se valjda nesto ;)