SE W902, N78, N79, N82 iskustva?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by MadbaLL, Aug 25, 2009.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: SE W902 iskustva?

    sjajan telefon sa užasnim tipkama... drug mi ima i ja muku mučim dok sms sastavim, a tipke su mi jedna od bitnih stvari u dizajnu.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: SE W902 iskustva?

    dokaz?

    tehničke karakteristike to ne pokazuju, 2,8:4.6mm(n78) naspram 2,8:5.6mm(n73), mada ne znam šta laički rečeno predstavljaju ti milimetri... pretpostavljam da se radi o širini sočiva, ali ako je to u pitanju, kako se reflektira na konačnu sliku?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: SE W902 iskustva?

    2.8 otvor blende.. drugi broj velicina sočiva. Miuslim tako bi trebalo bit ako nije marketinški trik. Da, jedn od bitnijih stavri je velicina sočiva ali ima jos dosta toga kod procesuiranja slike pa i do samog memoprisanaj na karticu tako da... poslije pogledam kad mi ne bude mrsko koji pravi bolje slike.

    Steta sto ti tipke igraju ulogu, danas nasvakom boljem telefonu uniste dizajnom funkcionalnost pa tako mi naumpade i n78 i njegove tipke.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: SE W902 iskustva?

    imam N82 i tipke su stvar navike. Ja kucam poruke jednom rukom bez problema. Znaci sasvim normala.


    A imao sam N73 a jaranica ima N78 i bas sam gledao slike, meni su na N73 bile primjetno bolje. Pogotovo po mraku.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: SE W902 iskustva?

    Ljudi 6220 classic? Shuta lude slike u svakakvim uslovima. Ev par mojih komada:

    http://www.imagesforme.com/show.php/655146_Slika354.jpg
    http://www.imagesforme.com/show.php/655145_Slika353.jpg
    http://www.imagesforme.com/show.php/655144_Slika297.jpg
    http://www.imagesforme.com/show.php/655143_Slika286.jpg
    http://www.imagesforme.com/show.php/655142_Slika239.jpg

    Macak na kaucu je uslikan u mraku s blicem. Kafa i cola macro shot. Zadnja slika, Pliva iznad jezera, auto postavke.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: SE W902 iskustva?

    Da, odlicna telefon, nista mu ne fali. Davno ga jos spominjao i jedina mana je malo slabije kučište, manji displej i malo slabija baterija. Ostalo sve ima. ..i da 3.5mm nije tu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: SE W902 iskustva?

    ja ne mogu da otvorim ove na N73
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: SE W902 iskustva?

    Evo sad:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: SE W902 iskustva?

    macro je ono samo da ti fokusira predmet slikanja, a ostalo da bude kao ono malo zamućeno? jel to to?
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: SE W902 iskustva?

    možda bih se i ja s vremenom navikao... ali znam da mi niti na jednom mobu nije bilo teže "iz prve"...
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: SE W902 iskustva?

    ovdje n73 tuče n78... ne mogu da vjerujem da je ovo kamera n78, baš loše izgleda... e sad je pitanje jesu li kod oba slikali na maksimalno postavljenim detaljima...

    najbolje bi bilo kad bi neko od vas imao taj mob, pa da kao alibegović uslika i postavi, ovo preko neta mi je sve šuhveli...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Cak sto vise, to su slike sa starim sw kod n73. Znaci skoro kad je tek izasla. Nemase sta cudit, moguce da su zapostavili kameru na n78 i moguce da se nesto promjeni novim sw. Nemam pojma.

    A ovo:

    Da.. makro je kada nesto slikas izbiza pa da ti moze fokuisirat nesto na recimo desetak centimetara. Jer kamere koje nemaju fokus, odnosno promjenjivi fokus, žarišna daljina je postavljena " daleko", odnosno da se slikaju predmeti dalji od pola metra. Automatski fokus sluzi pomjeranje žarišne daljine odnosno da fokusiras predmet.

    Da, sve sto je ispred-iza predmeta koji je fokusiran bude mutno jer nije u fokusi. Isto kao kada priblizis predmet na deset centi prema kameri mobitela kojiem je fiksno postavljen fokus "na daljinu" pa je mutno. Usput, to zamucenje, odnos zamucenja i fokusiranog se zove DOF. ;)
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to sam i pretpostavljao...
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma rekao sam vam ja, N73 ima bolju kameru, cak u svoje doba je imala bolju kameru od N93 koja je imala i opticku zoom. Isto kao sto N82 ima bolju kameru od N96... Jos jedino nisam vidio slike sa N79, ne racunam ono sto na net postavljaju. Samo sam cuo da je N79 uzasno spora.

    Po meni i dalje N82 je best buy od novije "svite" a od stare N73.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Autor threada neka edituje naslov i ubaci i 6220 classic, tu sam da pomognem.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    N93 je zamisljen kao handycam telefon, a ne fotoaparat. U video modu radi svoj posao. I da, N93 je jedan od rijetkih telefona koji imaju opticki zoom. To je bio stroj telefon kad je izasao. Nakon njega je uslijedila era losih Nokija izradjenih od jeftine plastike koja brzo puca i haba se. Ja sam kupio polovan, pa se brzo pokvario, radi ali tek polovicno, ali ja sam zadovoljan i ponosno mogu reci da imam u svojoj kolekciji jedan od najboljih Nokijinih telefona ikad.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam N82 i nisam naj sretniji.Sto se tice hardwarea nije los al software jos treba da se razradi,valjda bude u slijedecim updateima.Oklop je ocajan na svim nokiama N serije.Plastika je ofarbana i bolja se guli.fon sam uzeo u aprilu a vec izgleda ko da mu je dvije godine.Ovo mi je zadnja noki ali ne i zadnji symbian.Pozz