se xperia ray - problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by cile, Sep 6, 2013.

  1. cile

    cile Novi član

    http://www.youtube.com/watch?v=m4p0-kv1cxA

    Isti problem i ja imam, samo sto se kod mene "upali displej" nakon 5og puta mozda.. Kupio sam ga tacno 1. 9. 2012. godine, i nakon mozda 6 mjeseci mi se ovo pojavi jednom u 50 puta, medjutim, u zadnjih mozda mjesec svaki put (prilikom stiskanja tipke za otkljucavanje, npr.). Posto sam bio sprijecen da odnesem mobitel u servis gdje sam ga i kupio prije isteka garancije, odnio sam ga prije 2 dana (godina garancija je bila). Govori mi covjek "pa eto, ne znam sta bi moglo biti..." Ja mu govorim, mozda je u pitanju hardverski problem (jer sam ja pokusavao i sa vracanjem mobitela na fabricke postavke i nije uspjelo), govori mi, nije to, ne bi mogao raditi nikako. :roll: Uzimao od brata bateriju (imamo isti mobitel, kupili isti dan - kod njega sve ok), ne vrijedi. Kaze mi, donesi ga ako hoces, cini mi se da mi rece da pokusaju instaliranjem kao druge verzije android sistema (ni cuo ga bas dobro nisam)... Sad, ni sam ne znam, ono sto je ocigledno da ovaj nema blage veze sta je u pitanju, mislim da samo gore moze napraviti, a plus kolko ce mi naplatiti.. Ma sve, samo da sam ja siguran da ce ga napraviti, a ne ovako...

    Ako neko zna sta bi mogao biti problem, imao isti ovakav problem, sta je uradio, itd.?
    Hvala unaprijed! :)
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jesi citao sta pise u komentarima. Kaze da je ploca otisla, a takav kvar sumnjam da mozes jeftino otkloniti, ukratko, ne isplati se.

    Moze biti vjerovatnoca da je stock ROM spor, imao sam i ja takvih slucajeva kad nece da se pojavi lockscreen kad se svakakvih taskova nareda u pozadini. Probaj vratiti sve na fabricke postavke i jedan dan nemoj nista instalirati, cak se nemoj logovati ni u play store. ICS je na Ray i Neu uzasno spor i bugovit, pa moze to biti razlog, npr razgovaram na telefon i poslije hocu da prekinem poziv ekran crn potpuno, skroz zablokirao, sa CM i AOSP ROM mi se to nije desavalo.
     
  3. cile

    cile Novi član

    Ma citao sam, i gotovo sam pa siguran da je u pitanju hardverski problem, ali eto... Uostalom, tesko ko ce ti kod nas zamijeniti mobitel novim, bez obzira sto nije do tebe trenutni "kvar" mobitela. A, kao sto kazes, ne isplati mi se to placati dzaba, dok moze-moze. :D

    Kao sto rekoh gore, vracao sam na fabricke postavke, ali doduse odmah sam se logovao na play store, skinuo nekoliko aplikacija (sad cu pokusati i tako)... Sto kazes za ICS, bas sam citao forume, preporuke svih koji su kupili Ray, niko se na to nije pozalio (inace, nikad ga ne bih kupio). Pa zna mi totalno sve zablokirati ako npr. budem na fb-u duze vremena. A opet ne mogu da vjerujem, kod brata ni priblizno nije tako, puno brze otvara aplikacije, bilo sta (kod mene npr. kad hocu da otvorim pozive zna 3-4 sekunde cekati da se otvori, kod njega odmah)... Arc S puno bolji u tom smislu, istina, u pitanju je razlika 1/1,4 GHz CPU.
    To za pozive, isto se i meni desava, gotovo svaki put, i navikao vec na to. :D