Seagate ili Maxtor?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shenron, Mar 22, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Seagate 80GB 2 MB kes
    ili
    Maxtor 80Gb 2 MB kes

    Bitna mi je TISINA TIIIIIIIINA :D.. dakle necu da cujem HDD kako radi.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    seagate za tišinu (7200.7 model), vjerovatno je i pouzdaniji...
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    a valjaju li 160GB maxtor diskovi 7200rpm 8MB cache jaran mi kaze da su to diskovi low end budgeta ali nekako mi je MAXTOR uvijek bio najprivlacniji
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    ma seagate je bolji za tri koplja
    maxtori se griju previse pa prezivi ljeto bez bad sectora
    ja imam maxtora 40 gb temp mi je oko 40 c° bez hladnjaka
    jedna ploca
    a zamisli taj 160 gb 3 ili 4 ploce temperatura 60° zagarantovana
     
  5. Miko

    Miko Aktivista

    ja i ja bih radije uzeo segate disk ali kada je ipak cijena diska 80Gb 7200obr/min i 2Mb kesa 125Km, a seagate nemozes naci kod dilera nego ga moras kupovati kod prodavaca sa ijenom koja nije ispod 160Km za disk isti. Koji cu onda ja da izvines kurac davati nekome vise para kada taj problem zagrijavanja rijesim sa glupim kulerom od 5Km pa ti temperatura diska spadne na 15 do 20Stepeni i to nakon nekog rada.Eto ti meni objasni majketi
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Po performansama su gotovo identicna ta dva modela (Maxtor i Seagate), a nije velika ni razlika u buci koju proizvode.. Jedno vrijeme sam imao taj Maxtor-ov model i bio sam jako zadovoljan.

    Sto se tice zagrijavanja, ne moze se samo reci "ovi se griju manje ili vise" posto to prije svega zavisi od samog hladjenja u kucistu te je preporucljivo imate dodatne coolere u samom kucistu uz eventualno neki "hd cooler" (koji na zalost nije jeftin) da bi se smanjila temperatura i vibracije.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Maxtor

    Zasto - pa ljepse izgleda sa vana , i nekako je tanak i privalacan , jako sexy , preporucujem !!!
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma nemoj po tome kupovat diskove, strašno... :)

    i ja imam jedan takav sexy & tanak, a bome je i vruć + bad sektori.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Das i procitao sta sam napisao skuzio bi o cem pricam :D . Bez nepotrebne buke. Jer mi se sad HDD najvise cuje i jaaaaako me zivcira. Hocu da napravim komp sa ~25 db ili ako je moguce manje buke. A ja mogu Baracudu nabavit za 140KM. :)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ama , u prenesenom značenju :)
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    a onda je u redu:)

    crazy 25dB možeš dobiti sa zalmanovim no-noise kućištem, cijena... zanemariva :)
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    ;) .

    Ma ajd malo sam to previse smanjio :D . Al vec je sada komp dovoljno tih (kad odem na stany by pa se hdd ugasi), kad neradi hdd :D . Jest da mi je temp oko 50°C (1.7v napon a imam neki totalno los titan al cooler), ali je bar 10x tise :) .
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    stavi ti u bios-u S3 standby, pa će ti komp biti još tiši kad se stendby-ajra :)
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Da mi se ventovi iskljuce? :) Mogu ja to i bez S3 napravit (ima opcija za to u BIOSU).
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    pa meni se na S3 komp cijeli isključi (suspend to ram). kad se diže iz standby-a pokaže se slika bios-a, i onda desktop.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ej ba...Seagate zakon! imam 40GB baracudu....maxtora se kani....moš ispeći ćepave na njemu...u časopisu sam pročitao da je dostigao temp. od ČAK 63°C-pročitaj VIDI br.94 ako ne vjeruješ :)
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Necitam vidi. A odlucio sam Segate 80GB cu uzet :)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    pametno, nećeš se razočarat... vjerovatno :)
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Urekli ga

    Sutite ba :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ajde nećemo više... nego xman, ja povećo ovo šta ti piše ispod konfe i jako se dobro nasmijah :) :)