"skracivanje" fajla...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Neo Bahamut Zero, Dec 30, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vjerovatno noobovsko pitanje, al nisam na googleu nasao ono sta mi treba. Elem, kako da skratim samo nekoliko megabajta od .iso fajla kojeg sam skinuo (hvala idiotu na EPN-u koji je uploadovao jedan .iso od 7GB), a ostatak opet pokusam skinuti preko ftp klijenta. Naravno da ekstenzija ostane ista, ili makar da bez posljedica opet mogu staviti .iso. Zahvaljujem.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja nisam skontao sta ti treba. :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Haha evo ponovo, dakle na serveru se nalazio izvjesni fajl od cca 7028MB. Problem je sto je ftp voyager nastavio da skida i preko te velicine tako da je iso fajl sada 7030MB (isao bi i dalje da nisam obustavio) i ne moze se mountovati na virtualni drajv, niti ekstraktovati fajlovi iz njega bez problema (odn. izvadim ja sve, ali prilikom instalacije se javlja greska, a i joliet sistem je totalno "fucked up"). E sad sta meni treba je da skratim kraj fajla na recimo 7010MB i da opet nastavim skidati, u nadi da ce ovaj put skinuti koliko zaista i treba.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne pomaze. dobio sam "new" fajl bez ekstenzije i 0kb.
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Meh, prevelik fajl, ne moze velicina da stane u varijablu (2^32 ide u long). Reci mi koliki je tacno fajl (u bajtima) da probam kopiranje u dva navrata.

    EDIT: Mozes sa ovim probati, mada ne znam da li ce raditi, na slijepo sam kucao posto nemam na cemu da testiram. Kopirace tacno prvih 7025MB (valjda).

    http://rapidshare.com/files/80120810/programce2.exe

    EDIT2: Ili da ga probas otvoriti u isobusteru pa sacuvati kroz njega i onda mountati.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u bajtima je 7.370.111.520
    isobuster prepozna iso fajl sistem i ekstraktujem bez problema, ali prilikom instalacije dobijem neku gresku.
    isti slucaj i sa ovim programcicem. jos jednom hvala idiotu na "dobrom" uploadu. ovo me podsjeti sto su konzole zakon...
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Ne kontam samo zasto ga bez ekstenzije sacuva, ja sam testirao na fajlu od 250MB i radi ok, a ova druga verzija bi trebala raditi i sa fajlovima preko 4GB. Zadnja nada ti je hex editor i manuelno brisanje, samo ce ti trebati dosta strpljenja (i RAM-a).
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    probacu se jos malo zafrkavati sa isobusterom i onom "recover lost files" opcijom, ako ne pomogne brisem s hdd-a pa cu se nekako snaci za novi iso. steta potrosenog vremena i struje...
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Jedna nebulozna ideja ali trebalo bi raditi :D

    Skini hjsplit pa podijeli taj .iso na fajlove po 1000MB. Posto hjsplit ne stavlja nikakav svoj header kada dijeli fajlove (samo ih "nazivo" rastavi), mozes obrisati zadnji pa onda spojiti onih 7 i trebao bi dobiti prvih 7000MB fajla.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ma znas li koliko je likova uplodovalo iso. fajlove sa errorima, skini taj iso sa torrenta
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3125 - palo je i meni to na pamet, i probao sam (samo sa vecim fajlovima i ista situacija - ftp klijent samo nastavi da skida preko te velicine, a pola cab fajlova je koruptirano u isobusteru). Odoh sutra na buvljak da uzmem postenu verziju, a usput cu spominjati familiju onom koji nije cuo za WinRar.