Slanje mobitela iz inostranstva

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by elvirr, Oct 3, 2009.

  1. elvirr

    elvirr Novi član

    Ima li neko iskustva sa slanjem tj.primanjem mobitela (ili generalno elektronike) iz inostranstva, u mom slucaju Amerike?
    Koji je najbolji nacin, dal slanje vrijednosnim pismom, u kutiji sa ostalim stvarima, sakriven u carape...

    Uskoro bih trebao dobiti mobitel iz Amerike pa me interesuje koji je najbolji i najsigurniji nacin, da nije puno skupo, a da me carina ne odere?

    Hvala!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pretrazi malo forum na temu carine i online kupovine uopce, vise puta raspravljano.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Placao sam carinu na par telefona koje sam narucivao iz Engleske.

    Preporuka, neka ti salju UPSom ili DHLom, mozda prodjes i bez carine, nikako USPSom jer je njihov tracking sistem katastrofalan, samo vidis kad je poslan paket i kad je urucen nista vise. Bilo kako bilo, vjerujem da ces platiti carinu.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako ti ikad budu slali postom, neka orginalnu kutiju mobitela dobro umotaju sa necim mekanim (ono pucketavo) i nek tek onda stavi u jos jednu kutiju. Meni dig. aparat iz amerike dosao sa displayom pokvarenim, prilikom bacanja ili preopterecenja pretpostavljam. Uglavnom bio je u jednoj kutiji izunutra umotan u pucketavo ali ipak bilo sta bilo, vratio nazad da reklamiraju ali nista od toga, posiljaoc mi poslao nesto drugo po rodbini, najsigurniji nacin (Y).