slanje paketica...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by neko, Feb 10, 2009.

  1. neko

    neko Aktivista

    pozdrav,
    jedno malo pitanjce...moram poslati paketic(samo jedan CD) iz SA u BG, medjutim nemam prebijene pare, pa me zanima da li je moguca opcija "placenje pouzecem" u nasoj posti, te da li neko od vas ima iskustva s tim slanjima (nije R nego L ) :) ?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    odnesi na bus u east sarajevo reci ime osobe koja ce preuzet i to je to
     
  3. L3v

    L3v Novi član

    taj nacin je mogao donedavno...
    bila je neka frka s policijom tako da sada nece ni jedan vozac preuzeti neki 'paketic'
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    kako koji i kako kome, isto to mozes uraditi i putem brze poste ako primaoc ima otvoren account kod njih (FedEx, DHL za osstale ne znam) , ali mislim da ti se to ne isplati.
     
  5. perke

    perke Aktivista

    ako je CD posalji ga preko rapidshare-a :D
     
  6. neko

    neko Aktivista

    u pitanju je original cd ( muzicki ), a rece mi jaran da je putem dhl-a postarina za paket od 100 grama preko 100 KM...tako da mi ne pada na pamet...
    znaci postom ne moze :S a nisam ni mislio da smo na tom nivou...ali eto...
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav je ovo fukarluk?

    BH posta uzima 3km za slanje pisma.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A to da je 100grama 100KM je smijesno.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nije smijesno ako uzmes u obzir da FedEx koji je znatno jeftiniji od DHL za slanje bilo cega (osnovna posliljka), dalje od Hrvatske naplacuje otprilike 40-80KM + 11%DFS(citaj troskovi goriva koji se svako malo povecavaju ja sam bio svjedok rasta od 6%-11%) + sve sto je imalo deklarisanu vrijednost >25$ podljegalo je carini, naravno na izvoz se ne uracunava PDV, a sa Srbijom jos skuplje (barem je bilo prije dvije godine dok sam radio za njih zato sto nije bilo sporazuma sa njima o cestovnom transportu kao sa Hrvatskom, neznam kakva je situacija sada) zato sto to avionskim putem od nas ide za Franfurkt, pa onda za Srbiju, glupo ali istinito, ali kao sto ti sulu rece BH posta, je ovdje savrsen izbor.
     
  10. neko

    neko Aktivista

    ma dobro vi strucnjaci sve znate...tebi ako je smjesno nazovi i pitaj i ne s*ri puno...ja sam postavio pitanje, ako imate odgovor napisite, ako nemate nemojte me castiti rijecima tipa fukara ili nesto slicno...i opet cu ja da dobijam nekakave debilne opomene za ponasanje a ljudi koji pisu ovakve postove su "ugledni" clanovi foruma...
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja se izvinjavam sto sam reko "smijesno".

    Jer znam recimo da je ova meni grafa dosla DHLom, i jos par stvari sam dobio, i kad skontam, nijedna nije ispod 100 grama, i po toj logici bi postarina bila skuplja od posiljke sto nije OK. Jedino sad to ako za susjednu nam drzavu je osjetno skuplje radi tog nacina kako dobacuju do tamo.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ovo sto sam ti ja naveo odnosi se na "obicne" korisnike brzih posti znaci ti odes i hoces nesto da posaljes, moras uzeti u obzir da kod nas jos uvijek idu nerealno visoko sa cijenama (hvala bogu pa svakim danom sve vise konkurencije), ali i to da firma koja ti je slala graf. vjerovatno ima ugovor sa DHL-om, i non stop salju preko njih pa mogu ostvariti zavidne rabate. Ista situacija je i kod nas, firme koje non stop salju preko odredjene kompanije normalno da nece imati istu cijenu kao i osoba koja prvi put salje, te cijene se uglavnom definisu ugovorom.

    EDIT: neznam kakva je sada situacija slanja (FedEx) za Srbiju, ali prije dvije godine je bila ovakva kako sam ti naveo, ali BiH Posta je jos uvijek naisplatnija, dok (Intereuropa-UPS i Intime cijenama idu znatno ispod FedEx-a i DHL) a cijene domaceg transporta u FedEx-u mozete vidjeti ovdje
    http://www.fedex.co.ba/usluge/DomaciTransport.aspx
    mrsko mi bilo traziti cjenik za izvoz, a cijenu jos diktira da li je to AIR, Cargo ili neki drugi tip usluge (u osnovi glavna karakteristika ovih tipova usluge su razlika u cijeni i vremenu transporta).
    Jos jedna stvar DHL je na podruciju EMEA regije dosta zastupljeniji (jaci, jeftiniji od FedEx-a), dok na globalnom planu FedEx vodi glavnu ulogu u cijenama i broju posiljki.

    @neko nedaj sebi da te vrjedjaju "ugledni" clanovi foruma, kao prvo FUKARE su ime kojima se treba ponositi (uvjek bilo i uvjek biti), a ak procitas zadnjih 20tak postova "uglednog" clana foruma vrlo brzo ces razumjeti njegov rijecnik, i skontati da te nema cime uvrijediti.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni su uzeli nesto vise od 2KM postarine za slanje CD-a, preko poste.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    Nije mi jasno sta hoces? Za ove stvari ne sluzi forum vec centrala BH Poste. Slanje unutar BiH iznosi ispod 2km, slanje do Slovenije (komplet papirologije za registraciju automobila) citavih 5km. Ako nemas tri marke u djepu slobodno se rokni;

    [​IMG]

    Evo ti jos jedan zivot, pa se opet rokni.
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Meni 2 puta po 5 paketa doslo iz Srbije - Beograd-a
     
  16. GV

    GV Komšija

    CD za kanadu 3 KM, za 5 dana uručen
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja sta je na kraju bilo najpovoljnije za slanje pisma/paketa unutar BIH.
    Hocu liku da posaljem Cover za mobitel......
    pa da znam cime da saljem :)
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    DHL-om
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koliko kosta?
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker