1. Sollozzo666

    Sollozzo666 Novi član

    Zdravo :)

    Malo sam istrazivao po internetu i zakljucio da se u europi ne mogu gledati americki kanali tipa cbs, abc, fox, showtime etc. Naisao sam na jednu veoma zanimljivu igracku naziva "Slingbox". Uredaj je veoma lagan za koristiti, te je praktican ako imate nekoga u americi... Emituje signal americke kablovske/satelitske preko interneta. Cijene se krecu od nekih 150 do 300 $, u ovisnosti o HD mogucnostima.

    Eh sad tu su neke nejasnoce, posto nemam nikog poznatog ko koristi slingbox tj. nemam mogucnosti da testiram uredaj. Interesuje me koji upload speed treba da se emituje live streaming preko neta (HD 720, 1080) i koji je optimalan latency iz amerike do europe da bi se gledalo bez prekidanja u sto boljoj rezoluciji. Na nekim forumima sam citao da je optimalno imati 1-2 Mbps upload speed da bi se streamalo normalno.... Ako neko ima iskustva, ili barem neko teoretsko misljenju o ovoj stvarcici, zamolio bih ga da share-a iskustvo :) Ili naravno neka druga mogucnost da gledam americke kanale dobro bi dosla.

    Hvala unaprijed :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kakav upload? Pa ne prenosis ti snimak.. Nisam upoznat s ovim, no ako hoces da gledas Netflix, Vudu, Hulu i slicno, bolja opcija ti je vpn konekcija za 50-tak dolara godisnje.
     
  3. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Tvoja zamisao je da ti neko u Americi koristi slingbox da ti mozes gledati u BiH?
     
  4. Sollozzo666

    Sollozzo666 Novi član

    Pa upload iz amerike koliki mora biti, imam prijatelja u americi kod kojeg bi instalirao slingbox, a nisu ameri bas popularni po upload speed-u... Bar ne u gradu odakle mi je prijatelj...
    A sto se tice ostalog:
    Nije to ono sto trazim, trebaju mi americki programi, gore navedeni, da mogu uzivo gledati premiere filmova, i premiere novih epizoda popularnih serija....
    Da, upravo tako :)
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Skuplja pita neg' tepsija. Lakse ti je naci live stream nego to rjesenje. Prijatelj bi ti morao dozvoliti remote pristup njegovoj internoj mrezi da upravljas sa slingbox. Vecina americkih provajdera ogranicavaju promet na 100GB mjesecno, ako predjes limit 2 mjeseca zaredom, terminacija ugovora. Ako mislis gledati putem kompjutera, 2Mbps bi trebalo biti dovoljno za kvalitetan stream, za vece ekrane/HD vec treba ~4Mbps upload, zavisno od kompresije cak i vise.
     
  6. Sollozzo666

    Sollozzo666 Novi član

    Bilo bi dobro kad bi postojao kvalitetan stream za normalne pare. Jel imas ti nekih preporuka ? Mada mi se ovaj slingbox cini idealnim rjesenjem :)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Stream serije? Ja ih skidam 3 sata poslje slanja na tvu. S obzirom na vremensku razliku, kakve koristi od diirektnog prenosa.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  8. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: Slingbox ?

    Prijatelj mi koristi slingbox. Ima slingbox u US spojen na kablovsku. Koristi ga u Sa kući,na mobitelu... Gdje god ima interneta, znam da je I ovdje prije bio na najjačem ADSL paketu, jer je prilično zahtjevan što se tiče DL, kako su ukinuli limite na ADSLu laknulo mu je.
    Ne znam koji mu je UL u US, pitacu pa javim.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk