slusalice i zvucnici

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nuno_Gomes, May 6, 2006.

  1. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    sta trebam uradit da mogu slusati na slusalice ili na zvucnike nesto a da ne moram svaki put iskljucivat iz zvucne. moze li se stavit jos jedna zvucna pa onda slusalice na nju a na drugu zvucnike? (zvucna mi je 8.1)
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Tvoja zvucna 200% ima front audio panel konektore ... vjerovatno azalia.

    Tu kopcas prednje audio konektore po uputstvu od maticne.
    Prilikom kopcanja slusalica zvucna bi teoretski trebala da izbaci stereo zvuk samo na slusalice bez obzira sto ti je podesen i prikljucen 5.1 ili 7.1 sistem.

    Realno gledajuci na nekim plocama to radi perfektno,na drugim opet zna da ti ostane zvuk na zadnjim ili prednjim zvucnicima.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ako nemaš na kućištu izlaz za slušalice pogledaj ako ima kakav hub koji se stavlja na prazno mjesto za CD rom. Koliko znam takvih stvari ima da ti daje i USB, Fire Wire, audio i slične priključke sa prednje strane. E sad, gdje to naći to je druga priča. Drug mi ima tu ploču i kućište sa prednjim USB i audio izlazom za slušalice i radi OK.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zar nema na zvucnicima izlaz za slusalice?
     
  5. Zumbul

    Zumbul Novi član

    ......razvodnik za mini jack!!!!!!!

    Ja već 2 godine tako skopčan,nikakvih problema(slušalice+5.1 sistem)
    Potraži u nekom electronic centru,ja platio 3,5 KM!!!!!!!(Sarajevo)
     
  6. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    pogledat cu malo to. ima u mene naprijed izlaz za slusalice i mikrofon pored usb-a ali sam stavljao i nije radilo (cak mi se cini da utori za slusalice naprijed ne pasu). ne znam probat cu malo supat :D
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Pa mozda ti nisu prikljuceni ti jackovi, otvori kuciste i vidi dali su spojeni kablovi od njih do maticne...