Smrzavanje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vjetric, Mar 15, 2009.

  1. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Sve bijase uredu dok nisam instalirao neki bugovani CoD 2, javila mi se neka greska s driverima. Otiso na net potrazit nove i instaliro ih. Graficka je GeForce 8800 GT, prije sam imao 162. driver koliko se sjecam, sad 181.22 WHQL. Od tada mi se cesto smrzava komp, prije nikad na taj nacin, znao bi se nekad resetirat zbog OC(trenutno nema OC) al ne i smrzavat. Radio sam memtest do 400% svih 3GB rama i ne javlja greske. Pretpostavljam da je do drivera... Any ideas?
     
  2. GW

    GW Moderator

  3. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Dl za drivere mi ide po 1,3 MB/sec :? 8)

    Edit: stari driver je bio 169.21
     
  4. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Opet mi smrzava. Valjda se nije graficka nesto sje.. Sta sad, da vadim dio po dio i vidim do cega je?
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Jesi obrisao stare drivere sa driver cleanerom, testiraj grafu sa atitool-om.
     
  6. da nije ovo problem? :roll: :roll: nemoguce da steka cod na 8800....ili nisi odgovarajuce drivere instalirao..?
     
  7. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Uninstalirao sam drivere, u safe modu uninstalirao nVidia u device manageru, pokrenuo Driver Cleaner i instalirao novi driver u windows. Opet mi je smrzo jedamput, zaboravih napomenut da mi smrzava dok nista ne radi, ili dok radi screen saver. Pokrenuo sam Monkey Island 3 i tamo mi zvuk smrzne, moram izac i ponovo pokrenut igru...

    Testirao sam sa 3DMark06 pro, fps ide od 60-70 i pada do 10 pred kraj, gdje lagano steka.
     
  8. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Jos me ovo muci.
    Koliko dugo se testira s Atitool-om, ja sam radio 5 min, tem je bila oko 75 C pa sam otiso na abort. Nije javljao greske u tih 5 min 'scan for artifacts'.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bar pola sata. Ako nema ni jednog artefakta, prije ce biti neki konflikt koji zahtijeva reinstall. Jesi li ocistio PhysX drivere?
     
  10. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Ocistio sam physx, al sta 75C nije malo puno u 5 min i jos se povecava? Sad imam stare 169. drivere.
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    driver cleaner skini pobrisi sve drivere pa onda kreni sa tim alatom restart i onda friske drivere ako ne onda frisak sistem :)
     
  12. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Snimio sam jos jedan winXP na drugi hard i pokreno, instalirao drivere, nije bilo bas neke velike promjene.

    U baldurs gateu, ako je neko igro :), dosta stvari u igri treperi, crno pa opet u boji, najvise one stvari koje izmjenjuju boju, i svaki tekst izvan konzole ima crni okvir oko sebe. Isto tako i na novom sistemu. A baldur je 2D igra.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je tako na frisku instalaciju onda je vjerovatno graficka otisla. A sa 169 drajverima nemas problema?
     
  14. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Isto mi je i na 169, 181 i 182...
    Jel se ova kocka u atitoolu treba vrtit dok se radi scan for atrtifacts? jer se bas i ne vrti.

    Evo sad je radio 30 min, nije javljo greske, temp nije prelazila 85C mozda kratko do 90.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    de ti ubrzaj malo vent. to se poprilicno grije. da nisi cime clockovo karticu, pa osto neki profil? pogledaj taktove sa gpu-z
     
  16. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Nakon evo nekog vremena samo je prestalo, ne znam sta bi to bilo da sam specijalno napravio da prestane... ali je prestalo.