SocA MainBoard & SocA CPU ili s754 & 64bit

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by APOCALYPTICAL, Sep 26, 2005.

  1. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Pošto su mi na jednoj mašini crkli procesor i matična (radi se o internet klubu - igranonici) uzeo bih nešto novije, bolje. Bile su: ASUS A7V8X i AMD Athlon 2000+ XP... mada to nije tolko bitno. Htio sam uzet isto... al opet kad malo bolje razmislim što ne bih uložio malo više para pošto je svakako ovo prilično staro... Sad se dvoumim da li da uzmem neku nforce3, AGP 8x support, socket 754 i odgovarajući CPU (šta je bolje Sempron 3000+, oko 170KM ili isti 64bitni sempron)... neznam nekako mi više odgovara AGP Slot pošto svakako bih morao uzimati novu grafičku... mislio sam još neko vrijeme ostavit GeForce4 MX440 (pošto niko i ne igra CS Source) 8) E sad bilo je neko "buvljačko" GEMBRIDOVO napajanje 300W... da li je možda zbog njega otišla cpu i mb... Što se tiče proizvođača, nekako više volim MSI... nego ASUS...nekako su "more profi" ali i pored toga u igri je MSI K8N Neo - FSR nforce3 250GB (140KM)... i ASUS K8N, nForce3 HT800, soc754, DDR400,+SB,.. Vaše mišljenje... koja je najbolja kombinacija?! :lol:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    najbolje informacije ćeš dobiti od ljudi koji su ih koristili tako da probaj da tražiš i mišljenje ljudi sa stranih foruma. ipak ja bih prije išao na MSI
     
  3. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Ma da i ja sam mislio MSI... ali pošto je problem do te firme koja doblavlja.... komponente... MSI bi tek kasnije stigao za 7 dana... a meni treba što prije.... Btw stižu asusove ploče sa nf3 chipsetom... pa reko možda nju da uzmem... e sad ako neko zna koja je bolja... ali ja sam ubjeđen da su nijanse u pitanju. :roll:

    P.S. A što se tiče procesora... do negdje 200KM... ali da ima fin balans kvaliteta i cijene :)
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    pa evo ja imam asus-ovu ploču funkcioniše dobro bez ijednog problema. sad sam još kupio napojnu 400W sve fercera nema problema sa stabilnošću ima odlične OC mogućnosti
     
  5. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Napomena: Sve mašine rade oko 2.5 godine.... izuzev server mašine.... koja je skoro stalno radila... neznam možda je zbog toga...

    Q: Koju si uzeo napojnu jedinicu... pošto sam imao loše iskustvo sa MSom... opet nisam siguran da li je zbog njega... (napisao sam u ovom odjeljku još jednu temu)... pa je pogledaj... :)
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovako moj ti je savjet definitivno asus k8n cisto zato jer su fakat doxa stabilne....mislim dosta radim sa tom plocom i mogu ti reci da nema aposolutno nikakvih compatibility problema,radi ono rock stable....sto se tice procesora mislim da ti je sempron 2800+ nekako najbolja varijanta cisto da ti kasnije ostane para za grafulju recimo neka 9550 ati kartica bi bila ok.

    sto se tice ploce podnosi elixir,pqi,kingstone,twinmos,supertalent....ma sve sto ubacis radi....

    Licno koristim abit k8v pro koja je takodje extra dobra ploca,jedina prednost u odnosu na nf3 cipset je odvojen nortbridge i southbridge pa nema pregrijavanja chipseta...kojeg nema na asus k8n
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Stihoklepac, :arrow: Doista stabilna ploča za 754 platformu a i nudi fine opcije kada su u pitanju Q&Q opcije te igranje sa ventilatorima na CPU i Kućištu.
    iskusni, ne znam šta će čovjeku OC mogučnosti sa server mašinom!? Valjda mu treb stabilna mašina preko koje može uredno naplačivati internet korištenje i ostale usluge (printanje, prženje CD/DVD-a i sl.) a sve to da niko nikoga mnogo ne čeka i sl..... btw znam kako je raditi u internet klubu ;)
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    ja sam samo rekao kako ima dobre oc mogućnosti