Sony Ericsson Arc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by robinho, Jul 26, 2011.

  1. robinho

    robinho Novi član

    Nedavno se i ovdje pojavio SE Arc.Po meni ima odličan dizajn i po funkcionalnosti je mnogo jak. Čitam da ga na dosta mjesta stavljaju u top kategoriju, ali mislim da je sve to opravdano i sa razlogom. Prije svega zbog kvaliteta slika i snimaka koje pravi i u mraku (mislim da se zove Exmor R). Ostale stvari su već osnovne kod jednog takvog pametnog mobitela.Kad to kažem mislim na Wireless konekciju, MP3, radio,GPS,mogućnost priključka preko HDMI-a.I svakako treba pomenuti i operacioni sustav u njemu Android 2.3 (Gingerbread)...koji može se reć već vodi glavnu riječ :)

    [​IMG]
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    uvijek bih ovo prije uzeo nego bilo koji lg ili samsung.
     
  3. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    +1

    Čini se da Sony Ericsson napokon ima pobjednika. Njihova ostala ponuda nije loša, ali Arc je zaista nešto posebno. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam otkud sad tema, fol Arc nekakav novi telefon. On je vec zastario u trenutku kad je izasao u martu ove godine.

    Telefon je ono sto je X10 trebao biti, nista posebno.
     
  5. robinho

    robinho Novi član

    Pa ako je tebi aktuelno samo ono što je juče izašlo.. :shock: :shock:
    Ali tek se od nedavno može kupiti na prodajnim mjestima.

    @iLLusion

    Potpuno bih se složio sa tobom :!: 8)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Telefon je star po specifikacijama i racunat ce se kao jedan od nizerangiranih za jeftine pare. U rangu je kao HTC Desire koji je star skoro godinu i pol (jedino ima nesto svježiji Qualcomm Snapdragon procesor iz 2010-te.. dok je HTC-ov iz 2008).
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni se licno ne svidjaju funkcijski tasteri ispod ekrana, imaju trouglasti oblik i na dosta testova naginju se gore dolje.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Ako su kao na SE x10 onda će se u džepu izlizati za mjesec dana.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Licno, dizajn mi je za 10.
     
  10. robinho

    robinho Novi član

    Složio bi se da mu je dizajn mnogo dobar, ne bi ga mogao uporijedit ni sa jednim trenutno n a tržištu :)

    @kako misliš star po specifikacijama?
    Jel si možda čitao opširnu recenziju, da bi tako nešto govorio?
    Ali ako želiš mogu ti i ja opširno napisat šta sve "staro" ima u sebi :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Mane Arc-a su sto kada snimate clip i pomjerate telefon pojavljuje se ghosting/lag,tj. donji dio ekrana "kasni"za gornjim. Takodjer, dok cackate po telefonu osjetan je lag. Dzaba im Bravia engine al display ne moze prismrditi SuperAMOLED-u. I subjektivno misljenje - SE UI Androida je odvratan.

    Tako da ne shvatam izjavu "ja bi ovo uzeo prije svakog LGa/Samsunga..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima ovde fanova SE :D i to teskih

    ja sam volio stare sony ericsson mobitele, sve do k850, odtada mi nisu nesto