Sony Ericsson X10 Mini Pro

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by malavila20, Jul 8, 2010.

  1. malavila20

    malavila20 Novi član

    Kako vam se sviđa novi Sony Ericsson? Jeste li zadovoljni sa os-om? Imate li ikakvo mišljenje, iskustva?
    [​IMG]
     
  2. metallac

    metallac Aktivista

  3. malavila20

    malavila20 Novi član

    Onda koji bi smartfon uzeo? Naravno da je debeo, zato što ima qwerty tastaturu, ne može da ostane 1 cm tanak, ako je stavljena plus tastatura...
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    meni su ovi telefoni sa ovim tastaturama 'pre*eravanje' :D
    Dovoljno je ako je slide sa normalnim brojevima, ili da ima onu 'on-screen keyboard'
     
  5. malavila20

    malavila20 Novi član

    Stvarno malo pretjeravaju, ali malo je lakše tipkanje poruka, to je to.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Telefon s querty tastaturom i nije namijenjen onima koji telefon koriste samo za sms i pozive. Ako kupujes mobilni samo zato, onda nemoj gledati smart telefone.
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Ako je ekran velik (čitaj preko 3") nikakvih problema nema, okreneš telefon i piši... Ja na mom htc tattoo koji ima mali ekran 2.8" nemam nikakvih problema sa kucanjem poruka i još ih brže kucam na qwerty tastaturi nego na običnoj na starom telefonu...
     
  8. malavila20

    malavila20 Novi član

    Zašto si izabrao HTC? je si li zadovoljen sa njim?
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da je ovaj savjet oko ekrana i veličine uređaja ok. Jedino ako zaista nemaš gdje smjestit telefon pa veličina ok. Posebno jer ovaj mob sa malim dimenzijama i malo većom debljinom izgleda kao loptica. Malavila svi HTC uređaki na Androidu su odlični s tim da im je cijena prilično visoka i da ih je malo teže zbavit.
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    Izabrao sam htc jer je bilo extra povoljno preko mtela, a + pola raje nikad čula za htc lol

    Nikakvih problema sa uređajem nemam sve za 10..jedino je malo slaba baterija, ali ne smeta mi :D
     
  11. malavila20

    malavila20 Novi član


    Dakle ti kažeš, da je bolji od X10 Mini proa (tema je x10 mini pro). zato me zanima toliko, jer planiram da kupim smartfon, i nisam još mogla odlučiti. Sviđa mi se timescape aplikacija. Drugi mobiteli imaju tu funkciju?
     
  12. mickovic

    mickovic Novi član

    Mislim da je ovaj uredja veoma kvalitetan i praktican.
    Mnogo specifikacija i testova sam citao ( sada gledam da kupim neki mobitel pa zato), i po svim napisanim kritikama
    deluje mi bas dobro. Sve najnovije standarde mobilne telefonije ima- da ih ne ponavljam- a ima i plus a to je TIMESCAPE super
    funkcija... Ozbiljno razmisljam da kupim ovaj uredjaj, ali razmisljam i o njegovom starijem bratu (x10)...
    Videcemo.
    Ako nekoga zanima moze da uzivo pogleda kako izgleda ova mobitel i koje sve funkcije ima -
    Live stream:

    http://www.xperiaxten.com/index.php?pmLang=hr
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    u potpunosti se slažem. i meni je debilana querty tastatura uz touchscreen uređaj. ili ona glupost kod nokie e75 koja ima duplu tastaturu, običnu i querty. nepotrebno povećavanje debljine i mase uređaja.
     
  14. metallac

    metallac Aktivista

    Telefon ima premal ekran za touch uređaj.... sve ostale funkcije padaju u vodu...
     
  15. mickovic

    mickovic Novi član

    Ako je mobitel praktican i ako se lako kuca, onda mislim da nije glupost.
    Na ovom linku se tacno vidi sa kojom lakocom se koristi ovaj mobitel...
    Uopce ne mislim da bi mu falilo nesto, a ekran od 2,6 inchi uopce nije mali... bar ja tako mislim
     
  16. malavila20

    malavila20 Novi član

    Ipak netko kupuje to, zato što mu se sviđa. Dakle, nekome je to potrebno, nekome ne.
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Pa ti kupi ako ti se sviđa... Ja samo kažem svoje mišljenje da je bolje ići na 3 ili 3.2 " ekran i okreneš telefon i imaš istu tastaturu... telefon će biti ugodniji za rad sa većim ekranom, a sa druge strane biće tanji...Probaj koristiti touch ekran od 3,2" pa onda uzmi onda taj od 2.6", pa vidi odgovara li ti...
     
  18. mickovic

    mickovic Novi član

    Ok, slazem se sa tobom, samo mislim da ni 2,6 ekran nije mali, ali kada budu bile ozbiljne specifikacije u Hru,
    cucemo misljenje "strucnjaka" :))
     
  19. malavila20

    malavila20 Novi član

    Veličina je subjektivna stvar. (ne samo ekrana :lol: ).Imam prijatelja, koji je stavio LCD TV od 120cm-a u sobu, koja je 4 kvadratnih metara, i njemu i dalje je mali taj televizor. Naravno bolje je veće, ali ne slučajno prave mini stvari. Ljudima se sviđa, zato što je "fancy".
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    TO nije "fancy" :D
    Nego je to "Bošnjo" style, što vece to bolje...
    Tuzno al istinito :)