Sony PS3 final info and faq

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Jul 30, 2005.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Blu-Ray jos nije izasao na trziste. Kad izadje PS3 imat ce ga i PC...cemu frka? Nego reci...kome treba 50GB?!
    A64 FX+DFI+graf kosta pun racku para...al toliko i nudi...koliko para toliko mjuze.
    Meni se Windows XP nije srusio vec par godina.


    Zasto grafika na xboxu izgleda super? A ima proc na samo 733mhz, 64mb rama i Geforce3?
    Jesi se ikad to zapitao? Pa lagano je napraviti i optimizirati igru do besvjesti kad imas samo jedan os, jedan driver za graficku, jedan driver za zvucni i znas tocno u detalj hardware za koji pravis igru.
    Kod PC-a postoje nekoliko CPU-ova, nekoliko grafickih, a za svaku graficku po nekoliko drivera, pa onda nekoliko razlicitih chipseta, memorije, rezolucije, razlicite zvucne kartice....koje opet imaju razlicite drivere...ajd ti optimiziraj za to...moze se...al traje predugo.

    Sad hoces reci da se igre za konzolu ne prave radi zarade? looool ... normala da se igre i za PC i za konzolu prave radi zarade... samo sto se na konzolama vrti veca lova... zato su i igre detaljnije jer imaju vise vremena za izdavanje...

    Btw: prikljuci PC na TV pa ces vidit kako grafika izgleda samo pri 640x480 bez AA i AF...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Vako - posto Sony drzi monopol na Blu Ray, PC ga nece zadugo vidjeti nakon PS3 prezentacije u obliku 5,25" drivea. Philipsov pc drive je najavljen jos u januaru i trebao je izaci u drugom kvartalu, a gdje je sad - ni na vidiku. Znas li koliki su hardverski zahtjevi za gledanje 1080p video zapisa na kompu? Ocito ne, pa ti Blu Ray na pc-u i ne treba. Mozes u Japanu vec kupiti 1X Blu Ray recorder, ali ce te izaci oko $4000 fyi. 50GB treba za HD filmove i za enormne teksture.
    Neoptimizacija i veliki hardverski zahtjevi danasnjih pc igara je samo razlog da se ne igra na pc-u, tako da cesto dobijes polu dovrsen proizvod kojem treba 300MB patcheva da bi radio kako su zamislili. Znam kako je kad se igra na tv-u, jer sam Halo presao na taj nacin jer je kocio na 800x600 sa medium detaljima i igranje na Xbox-u je za dvije klase bolje, a i Doom3 je tu negdje.
    Ako ti je ovo sve mehanizam odbrane sto neces imati love da ga kupis kad izadje, onda nemam fakat rijeci. Samo mi reci kad si zadnji put na kompu odigrao nesto sto nije fps ili rts? Recimo kakvu arkadu ili fajt?
    Jos jednom savjetujem da posjetis link koji sam stavio na prethodnoj stranici.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Iron ! Respect !
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A gdje sam to rekao?!

    Samo sam lijepo i jasno rekao da ja sa kompjuterom mogu zaraditi (što mi je najveći interes) a sa PS vjerovatno ne mogu (što mi nije interes). Čitaj malo bolje, biće nam svima lakše.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da podvučem. Sa PC se može igrati, zarađivati, učiti, programirati itd. Sa PS se može igrati. Eh, to je ta cjenovna razlika! Ko hoće igrati puno, dugo, kvalitetno zna šta će uzeti, ko je vikend igrač koji će da surfa netom zna šta će uzeti. I sve te tehnikalije koje navodite su za nekog trećeg koji se ne namjerava igrati niti zafrkavati s tim glupostima, njemu to ne treba ni ti ga vjerovatno može ponukati da pređe na konzolu, ili možda obratno.

    Bez dvojbe, sa PS je bolje igrati većinu žanrova (FPS, RTS... ne ubrajam), kvalitetnije itd. Ali ovdje svi govore kako je PC shit, kako je PS shit, nijedno ni drugo nije shit, jedno i drugo imaju svoju namjenu.

    BTW. PS3 će biti zvjer.
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    nije vazno sta se kaze vazno je nesto reci.
    puno prica malo kaze.
    odnosi se na pojedince gore.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Nisam rekao da necu imati para da kupim PS3. Imati cu ali ga necu kupit.

    Na kompu odavno nisam igrao nesto sto nije FPS iz jednostavnog razloga sto mrzim RTS, fajtove etc...nije mi zabavno to igrati.
    Za pokrenuti 1080p i ne treba toliko jak HW. Recimo vec i 6200 ima ugradjenu HW podrsku za HDTV. A ja furam 1080i bez problema na mom kompu. Jos kad bi SW bio malo optimiziraniji...ne bi bilo problema ni sa 1080p.

    A zasto su onda recimo Fox i ostala ekipa prigrlili Blu-Ray? Znaci...oni ce izbacivati sve filmove u Blu-Ray...ali da bi gledao morao bi kupiti PS3? Pa nisu toliko glupi. I nece kostati $4000 u to ne vjerujem kad bude u masovnoj produkciji.
    50GB ne treba za texture. Nece texture biti rezolucije 3000x3000 pixela i po 1GB velike... cak ni za zvuk ne treba toliko. Jedino za HD filmove. Al to je vec druga prica.

    PS3 ce biti HW odlican. Ali ipak ostajem pri tome da je PC puno bolji izbor od PS3. Bar sto se mojih potreba tice. na PC cu moci igrati igre i kao sto rece exman, zaradjivati.
    Pogledaj recimo kako izgleda Ghost Recon 3...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hocu da kazem da PC driveova nece zadugo biti. A kad bude, vec ce postojati linijski playeri i PS3 za gledanje filmova (a valjda se taj PS3 moze koristiti i za druge stvari osim filmova). I koja ce budala sad uzeti pc drive da bi gledala filmove na monitoru pored linijskog playera i PS3 kojim ce btw cijena biti tu negdje (Pioneer DVDRW drive je prije nekoliko godina kostao oko 1000KM, a tako ce biti i sa prvom generacijom Blu Ray writera/citaca). Nije ovdje stvar sta je bolje a sta ne (vec sam rekao da treba imati oboje a ne samo ovo ili ono), vec isplativost igranja na pc-u. Ocito da nekim te stvari nisu bas jasne pa se necu vise ponavljati. A sto se tice tekstura pogledaj ovo: http://media.xbox360.ign.com/media/741/ ... 15968.html -Posto je ovo dosta smanjena velicina, zamisli kolika bi slika bila kad bi svaki od ovih kvadratica bio u HD rezoluciji, sto ce u konacnici biti i koliko ce to zauzimati na mediju. A pazi ovo je set tekstura samo za jednu stazu u igri, a najavili su ih dosta.
    Kad MS i Sony pokupuju sve developerske timove po svijetu (a bogami nije zezancija, vec fakat je pocelo odavno), ostace ti igranje uglavnom Electronic Artsovih naslova na PC-u. Ali ne brini izace emulator kad tad. :lol:
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Ni MS ni Sony nisu toliko glupi da ce prestati izdavati igre za PC.

    A sto se tice tekstura...nece svaki kvadratic imati HD rezoluciju. Recimo odma drugi kvadratic...ona srelica... sta ce joj rezolucija 1920x1080?!
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Microsoft i Sony ce mozda nastaviti neke projekte na pc-u ali kao izdavaci. Kao developeri sigurno nece. Nastavice sa on line uslugama i to je to. A vecina onih kvadratica je HD tekstura za zgrade, tako da je svejedno impresivno (jos kad uzmes u obzir da je losija konzola od PS3 u pitanju).
    A savjetujem ti da nabavis/kupis/posudis/ukrades (precrtati nepotrebno) PS2 ili Xbox na neko krace vrijeme pa da vidis da ne mlatim praznu slamu. Moze i GameCube ako naletis.
    O posljedicama pitaj Delorena. :mrgreen: Peace.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Evo me u Medjugorju na skidanju :mrgreen:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    sutra ti u prvu smjenu, pa skijaj :D:p
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    :mrgreen:
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Ajd peace :wink:

    PS2 sam neki dan 4h igrao Tekken5 ... i ajde...dobra je igra :) ... ali da cu kupit PS2 ili PS3 ... tesko ... ne igram toliko igre da bi kupio konzolu.
     
  15. Anonymous

    Anonymous Guest

    Ako je nekome zao para definitivno je bolje uzeti konzolu.
    Najjaci su mi likovi koji djetetu kupe komp od 3000km a neznaju ustekat tastaturu i haj sad ti tom liku objasni kako se crackuje igra???
    Zato uzmes ps2 ubodes cd ili dvd i igrash.
    Takodje mislim da trkace igrice su beton na konzolama formula,turismo, burnout jednostavno za pc nema konkurentne igrice ....al eto
    Za 350km dobijes xbox sa 20 igrica koji mozes modat u klasicni pc(ako hoces) i mozes sutati skoro pa na kvaliteti boljeg pc-a,dok dobar igraci pc ispod 2000km ......
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a sta ja govorim svima stalno. doduse izbor i kvaliteta igrara za Xbox su prilicno losije od PS2 ponude, ali i to je vise nego dobro. ali bez dobrih modchipova, nista od moddanja. moja preporuka je da se ubaci i pogledaju igre God of War i Devil May Cry 3 (kojih btw nema na Xbox-u, a bolje su od 90% naslova na toj konzoli), pa nek se uvjeri sta je konzola u pravom smislu. a jos i GT4... ma ja odoh u nedogled. :mrgreen:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Nemoj nemoj, :mrgreen: a Suikoden? :mrgreen:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nabavio sam i tricu i cetvorku, ali nisam igrao ni sekunde. Boga pitaj kad ce te igre na red doci da odigram. A deloren, ako imalo znas sta valja nabavices ovo: http://ps2.ign.com/objects/661/661321.html
    :mrgreen:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ko ima? Baci na PM :mrgreen: