SoundBlaster Audigy 7.1 program/driver

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Aug 23, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Daj malo objasni, kako zvuk ne valja?
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    od kvalitete zvuka, mogu birati samo 24bit, 96000 Hz (Studio Quality), ostalo nista.

    Znaci kada uporedim zvuk sa digitalnog receivera, koji je takodjer spojen na istu liniju + equalizer, zvuk je ne uporediv. Na Comp-u je jednostavno losiji, u smislu, nema visokog i mid-a, a to je zbog toga sto nemam taj Equalizer uz software/driver. Znam od prije (integrisana zvucna), imao sam Realtek HD Manager, naravno sa equalizerom, gdje je zvuk bio mnogo cisci i ostriji, ne samo zbog visokih frequencija, nego i ostalih (basss, mid, high).
    U Winampu su ostale iste postavke kao kada je bio Realtek, a i kada jos vise poajacam postavke, zvuk opet los.

    Napominjem, za digitalnu, ne uporedivo. Za Realtek takodjer.

    Ne samo Winamp, nego i igre...

    ;)
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imam i ja problema sa Audigy 2 ZS na visti x64, ali sam u postavkama zvucne u control panelu smanjio bass i treble i puno je bolje.
    Prije kad bass udari cuje se isto kao na jeftinim zvucnicima, dok je sad OK.
    Isto tako kad je treble na 0dB cujem neke sumove iz line in utora.

    Vidi ako to imaš pa podesi.
    Ako ni to ne ferca, slobodno pređi na Win7.

    [​IMG]
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    ma, nikad do sada nisam imao problema sa vistom...

    Ma samo da mi je nabaviti gdje radi ovaj Equalizer, to mi najvise treba, nista drugo mi i ne treba...
    *ovo gdje pise Equalizer i dr., se ne moze korisiti... Click, nista.
     

    Attached Files:

  5. JaLa

    JaLa Komšija

    btw. Ima li odg. driver-a sa EQ i ostalim za WIN7, naravno za ovu zvucnu ?
     
  6. nFare

    nFare Komšija

  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakva je situacija bila na visti 32 bita,mislim da li si uopste probao.Kod mene na visti 32 ekvilajzer radi bez problema i zvuk je fantastican.Jedino sto mi se vrlo cesto resetuje konfiguracija zvucnika pa sa 5.1 prebaci na 2.1 al to vrlo jednostavno vratim na 5.1 i sve bude OK.

    Imam mogu ti uploadovat instalacijski cd na rapid pa si probaj instalirati.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    neka proba kx drivere.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Znaci njegova nije podrzana.
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    @dmr i ReNNo - ne znam je li podrzana, i uopste ne znam sta su ti KX Driveri :S
    @dino73n - je li i ti imas ovu zvucnu kao sto je kod mene ?

    ReNNo, hvala na razumjevanju, jer se ovo oteglo pravo, al nikako da nadjem odg. drivere :)
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    http://kxproject.lugosoft.com/
    To su ti 3rd party driveri.

    Ako imas zivaca probaj i tu soluciju mada mislim da taj chip na toj kartici nije podrzan od strane ovih drivera.

    Mnogi i odustanu od kupnje Creative kartica upravo radi drivera.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Lijepi winxp :mrgreen:
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma onda necu ni polusavati ove od ReNNo-a. Vidjet cu sa "dino73n" !?
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    dobio sam Sound Blaster Live 5.1 digital zvucnu, ali evo sad surfajuci po netu ne nadjoh nigdje da ce mi raditi na sedmici? ima li neko neku konkretnu stranicu, ili da li nekome radi ova zvucna, ako ne radi da je ne stavljam dzaba.

    svaka pomoc je dobrodosla :)
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma