Sta drugi pisu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Samir_Masinac, Aug 2, 2006.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    generalno umjesto da ulazemo po 100-200 miliona eura u tesku industriju bolje je dati po 50000km ljudima da naprave mrezu ekoturizma i sl.
    Mislim ono koliko je od vas ljudi bilo u kanjonu rakitnice?
    Tu hoce elektroprivreda da napravi branu a to je jedan od rijetkih "netaknutih" kanjona u europi.Pa selo lukomir,hutovo blato,park sutjeska ...ima more mjesta koja jednostavno nisu iskoristena.

    Bezze pravo da nam glavna turisticka atrakcija budu cevapi u zmaju ili u zelji ...
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    U Bosni i Hercegovini nisu problem pare.PARA IMA U BUDZETIMA i to nek svima bude jasno.Prije su pare ''kapale'',sada ''teku''.Problem su politicari.Uvijek se dolazi do pitanja:''A kakvu mi korist imamo!?''Primjer autoputa:jedni hoce u Ploce,drugi u Neum,a trecima se uopste i ne pravi put.Ostali govore:''Ma samo da se napravi!'' :D

    Neki dan,vozamo neke Holandjane kanjonom Lima i nailazimo na jednu stijenu,a ispod nje zarasla pecina.Na to ce jedan Holandjanin:''Mi da imamo ovakvu stijenu u Holandiji,naplatili bi je godisnje 100 miliona,a sad zamislite da imamo ovakav kanjon i ostale prirodne ljepote kao BiH!''

    Najljepsi kanjon u BiH je kanjon jezera Lim u istocnoj Bosni.Prije svega,priroda oko vode je netaknuta i rastinje je mnogo bujnije od onoga oko Neretve i nekih drugih kanjona.Visina kanjona dostize na nekim mjestima i po 400 m.Inace,to je potopljeno prije rata kada se napravila brana i potopljena pruga kojom je godinama ĆIRO snadbijevao Sarajevo sirovinama i hranom iz I.Bosne(Cijeli Pofalici su napravljeni od sljunka i pijeska iz Lima :D).Turisticki potencijal je ogroman i vec smo planirali da sljedece godine tamo vodimo grupe turista iz Holandije,Turske,Njemacke....Tu se mogu i prosuti price da je rijeka Lim bila granica Istocnog i Zapadnog Rimskog Carstva i jos koja se banka klepiti na nekoj brosuri.Ma sve se moze.Samo treba ljudi i podrska drzave.

    Planirano je da se i prave kao neki trajekti,koji bi bili prevoz od pecine do pecine,od ribnjaka do ribnjaka...

    Istocna Bosna je mrtva.Pustahija prava.Narod se slabo vraca i turizam je jedini nacin da se ovaj kraj vrati u zivot koji mu je oduzet u ratu.

    Imam slike kanjona,ali mi nisu tu jer su poslane da se proberu fine za kataloga i prospekata.Postacu neki drugi put.

    Imam samo ovu amatersku.

    [​IMG]

    Ostao bi aMoniman. :mrgreen:

    PS. Neka neka cevapa. :D
     
  4. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Al drug, dok seb svi ministri kupe po jednog najnovijeg Audija, pa jos sa tim Audijem posalju vozaca po suprugu sa posla ,obicni narod se voza u autima starim preko 20 godina po rupavom putu, i to je jos sigurnije jer ako hodaju ulicama padaju komadi fasade po glavama.

    A autoput ne treba ni sek. razmisljat pravac Neum.