Šta je bolje?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Eight, Aug 17, 2008.

  1. Eight

    Eight Novi član

    Bit cu sto kraci:
    Da li je bolje kupiti 5PKC zbog dd3 slotova ili je bolje kupiti P5Q Pro.

    btw novi sam na forumu i nadam se da sam doborodosao. :D
     
  2. GW

    GW Moderator

    P5Q Pro.
    Dobrodošao. Pročitaj pravila. Za obavezne donacije kontaktiraj administratora.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, dobrodosao na HWB. :D

    P5Q Pro je definitivno bolja ploca, DDR3 ce ti trebat tek kod Nahalema, a tada ces ionako morat mijenjat plocu. Naravno, jedino ako budes uzimao Nahalema. :D
     
  4. zalizani

    zalizani Aktivista

    edit
    5PKC ni u ludilu totalno smeche,a ako vech želiš ddr3 memoriju chekaj x58 chipset
     
  5. GW

    GW Moderator

    č :arrow: ć :smt002
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Zalizani, ja nisam testirao navedenu plocu niti sam pretrazivao Internet za informacije o ovoj ploci pa bih, vjerovatno kao i pokretac teme, volio cuti na osnovu cega si formirao takvo misljenje.
     
  7. zalizani

    zalizani Aktivista


    Na osnovu toga sto sam za razliku od tebe imao priliku da je testiram i mogu ti reci da bios na kojoj sam tada radio nije mogao da prepozna memoriju tacnije dva proizvodjaca memorije su pokleknula u pokusaju da prethodno spomenutu stavim u funkciju
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    mogu ti reci da kod mene i nije bas takav slucaj bio. pored drugih radi cak i onaj frljavi takems :)
     
  9. emir_m

    emir_m Novi član

    molim vas recite mi koja je maticna bolja: MB ABIT NF-M2S GF6100/NF405 Sck. AM2 ILI MB ABIT I-45C 945GC GbE Sck.775.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Razliciti socketi :? Zavisi koji ces cpu?