Sta mi treba da naucim praviti/odrzavati web-stranice...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NeTRa1der, Mar 13, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ako bi nam porastao standard u drzavi tako da poskupe informaticki radovi, a da dodje do legalizacije, ja bi uzeo originalni software ili bih koristio freeware.
    A sada. Ja imam 18 godina i nisam jos fakultet upisao, i da razmisljam o nekom legalnom software-u ? Nema sanse. Nisam lud. Hajde da vidim vas kako cete kupovati legalne software za svaku sitnicu koja vam treba. Lako je to ako imate para napretek. I vi mora da koristite warez.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nitko nije rekao da moras kupovati za svaku sitnicu software. Za sitnice imas besplatan software, kako sam vec vise puta naglasio. Ako radis bilo sta iz zabave, imas software koji je siromasniji mogucnostima ali besplatan.

    Ali ako se guras da si dizajner (web ili graficki), i ako se guras da radis za pare, profesionalac si, onda bi bio red da kupis to od cega zivis. Tebe sam prozvao konkretno, zbog toga sto sam vidio tvoje radove. Svi su komercijalni, i vjerujem da si vecinu, ako ne i sve, naplatio, a k'o s poslom se hvalis kako radis na piratima. Ja te recimo nikad ne bih shvatio ozbiljno i nemam sliku o tebi kao profesionalcu u struci cisto zbog tvog stava. Kad ne cijenih tudjih ruku djelo, kako ocekujes da netko cijeni tvoje radove?
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Pa kad bi dobio diplomu i ozbiljno zaplovio u ovu struku s finansijskom osnovom, dao bi sve od sebe da sve bude na najboljem nivou.
    Danas nema ko koga shvata ozbiljno, nego ljudi gledaju da prodju sto jeftinije. Ja recimo mogu nesto da uradim kvalitetnije ali 100KM skuplje, ali to nije vazno nekima. Nekima je vazno da dobiju website za sto manju lovu. Vecina radova onih nije komercijalna. Vizitke sam sebi onako iz dosade pravio. I tako to. Neke radove sam radio za takmicena i tako. Danas me neki pitali da im odradim website za 25KM. Slazem se ja s tobom da treba postovati i tudji rad, tj. ove programe u kojima se radi.
    Da mi je situacija kao u inozenstvu, dobijao bi pare od prakse, pa kao djeciji dohodak do 18. godine, pa ako se uspijes uglaviti u dizajnersku firmu, e onda tu tutnjaju pare. Onda bi mogao uzeti sebi orginalni software jer bi imao makar platu pa bi mogao kako kupiti. Sam sam pravio 2 godine Xsin Script za mirc. I znam koliko je tesko. Koliko ptanje bude...
    Ja sam primjer osobe koja je nedavno izgubila oca i time izgubila dosta finansijske podrske i ..., i mene iskreno sada nije briga ni za kakvu legalu i to, jer bilo kakvim radom pokusavam zaraditi love.
    Treba kupiti auto :)

    Prestanimo se prepucavati. Forum je da pomazemo jedni drugima, a ne da se prepiremo.
    Shvatam da je ruzno koristiti ilegalni software, ali shvati i ti da svi oni sto su napravili neke vece software imaju para ko go*ana. Auta, ogromne kuce,...
    Pa ako su oni normalni neka salju pare tamo u afriku da djeca ne umiru od gladi i side...
    Lako je Gatesu vozikati se po jednom od vise imanja i uzivati, ali ja s toliko love ne bi mogao biti mirne duse a da ne pomognem onima kojima je pomoc najpotrebnija.
    Toliko od mene. Nemojmo se vise prepucavati. :evil:
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo jos ovo i da zavrsimo.
    Gatesova oporuka je javno objavljena. Vecina njegovog imetka, poslije njegove smrti ide u naucne svrhe. Neznam tacno cifre, ali porodica dobija oko 10%. Ostalo ide za razlicita istrazivanja.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Usput Steve Jobs nikad marke nije dao u humanitarne svrhe.

    iCharity.
     
  6. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Njihova nauka nas i unisti. Ne treba u nauku.
    Ne bude li se ulagalo u ekolosku svijest, svi smo doomed.
    Vidite kakva su sada nenormalna vremena i koliko sve bolesti ima.
    LOCK THE TOPIC :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.