Sta mislite o Gigabyte 7300GT 256MB ili 7600GS Gainward

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Qler, Feb 22, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam povoljno jednu od ove dvije graficke... pa me zanima vase misljenje.. ima li ko nekih linkova testova i sl. da zamjenim ovu svoju ragu :D
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    7600GS definitivno.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    narucena je :D nego sta mislite koliko mogu ovu svoju prodati?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehe bolje mozes VF900 :mrgreen:

    Salim se, jedno 80KM(bez VF900).
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    pih.. nekako mi to prejeftino... morat cu je negdje dobro uvaliti :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Racunaj da je to DX 8.1 grafa (iako je na papiru DX9 :mrgreen:) a uskoro ce i DX10 igre.
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    80KM vrijedi, pomiri se s tim. Sve preko je dobra uvala :wink:

    Ma moze se svrstati u DX9
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze ;) Samo na papiru je DX9...
     
  9. Raptor

    Raptor Aktivista

    Mozes li pojasniti zasto samo na papiru? Bez obzira na inace slab performance FX serije u DX9 igrama...
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa vec si odgovorio, zbog ocajne sporosti u DX9. Za starije (DX8) igre je grafa odlicna...
     
  11. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa dobro :) Ali jedno je papir, drugo je podrska... Mogu reci i da je npr 9200SE samo 8.1 "na papiru", a nosi se tu i tamo sa MX440 (DX7) - (dosta nostalgije) :wink:

    Ali na kraju ostaje zakljucak da je 5900XT preslaba za DX9
     
  12. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    7600GS- dobar izbor!
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije samo to, nego je kod FX serije DX9 nazor ubacen. 9200SE jest DX8.1 grafa.

    Ma naopaka je konfiguracija cjevovoda...recimo kod FX5900 serije je to 4x2, odnosno 8x0, dok je kod ATi-ja od jos od R200 to 8x1.
    To sa dva TMU po cjevovodu je koristeno kod DX8 igara, tako je recimo kod famozne Ti4200.

    No dosta OT-a. :D
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nazor vamo-tamo. Podrska je tu, kao i kod 9200. To sam htio reci...
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Budimo malo objektivniji. Ljudi i danas prodaju kartice tipa 9600 Pro ili običnu za 70-80 km tako da njegova koja je poprilično jača od navedene (256 bitni pristup te brža memorija) vrijedi nekih 130 KM. Momak neki dan proda 9800 Pro za 140 Km a nije ni njegova slabija.
     
  16. Raptor

    Raptor Aktivista

    Sve je to sjajno i bajno. Ali ja licno samo gledam brzinu kod graficke i po tome prvenstveno odredjujem cijenu. Nema nista od 256bitnog pristupa ako je graficka spora, to je poenta. Moze sigurno vise uzeti od 80KM, i uzet ce, nema sumnje... Ovo je samo moja procjena. Ipak i Gainward manje-vise nesta znaci.

    Medjutim koliko bi onda cijenio jednu 5900Ultra? Sigurno preko 160KM, mada ne vrijedi ni 130KM gledajuci frame/novac

    P.S 9800PRO je dosta brza od jedne 5900XT
     
  17. TopniK

    TopniK Komšija

    A koje su brzine ove o kojoj govorimo?

    Jbga onda bi stoja bila poštena.
     
  18. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma stoja moze sigurno, iako sam rekao da je sve preko 80KM uvala... Ispravlja se...

    EDIT: With the supplied utility you can increase the default speeds of 390/700MHz for the core/memory to 450/750MHz
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    golden sample 450/780 gainward grantuje a ja sam je tjerao dosta preko sa stock hladnjakom.. i do 470/800 koliko se sjecam...
     
  20. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa dobri su to rezultati. Clockovana je negdje u rangu sa 9800 Pro.