Sta mislite o Gigabyte 7300GT 256MB ili 7600GS Gainward

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Qler, Feb 22, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dajte ljudi, pa ovo je vec milijun puta prezvakano. FX serija je smece. Drek. Kakva 9800Pro? Pa bolja je 9600Pro od te 5900XT...
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Ako je ova FX5900XT smeće neka je neko baci ispred mojih vrata.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    e sad jel mi bolja gainward ili gigabyte 7600GS s tim da ovu gigabyte mogu dobiti malo povoljnije...

    i ako ko hoce 120KM ova 5900XT :D
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Koja je memorija na Gainward-ovoj? Nekako iz iskustva Gaindward je dobar sa hlađenjem i overclocking mogućnostima no opet i Gigabyte ima svoje prednosti.

    Taj Gigabyte se može clockati (lično probao) na 480/930. Za Gainward ne znam ali mislim da bi išao više.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    na gigabyte je ddr2 a ovu gainward nisam vidio jos :D u glavnom nije mi toliko do performasi koliko mi je do temp i tisine.. da ne stavljam VF900 bezveze ako i ovaj pasivac moze gurati...
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, sa tim pasivcem možeš biti miran ali naravno, da brzine budu da default.

    BTW. Nema 7600GS sa DDR3 memorijom, sve su sa DDR2. :wink:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ko kaze? Pogledaj Gainwardov model :wink:
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ipak cu ja uzeti gainward :D nekako mi je prirastao srcu :D koji god da bude model :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo dosla mi je 7600GS Gainward i ima MNOGO veci pasivni cooler od gigabyte-a.. tako da cu ipak nju uzeti ;)
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    e sad :D

    postavio je i osjetno je jaca od stare 5900 samo me zanima koje su joj normalne temp? meni je sada oko 50 do 53 stepena u idle a do oko 65 ide u full load koliko sam mogao upratiti... jos nisam stavio vf900
     
  12. TopniK

    TopniK Komšija

    Nije to strašno. Ne sikiraj se. Do 70 stepeni je ok. A i nešto preko može proći.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odlicne temp. VF900 radije prodaj ;)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    480/850 sad clockao 3d mark odradio svoje (ne sjecam se rezultata) u glavnom nije bilo nikakvih artefakta a temp nije presla 66 stepeni...

    uzmem li u obzir da je 400/800 stock freq ovo nije los clock :D

    samo me zanimalo dokle moze da goni i koja je normalna temp. hvala svima na savjetima ;) i necu prodavati vf900, mozda zatreba za 8xxx seriju :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    ja imam pasivno hladenu EVGA 7600 GS, zicama pricvrstio na nju obicni cooler za kuciste 12 cm i hladi ko lud. Pri max loadu ne prelazi 55 C a cloockana je sa standarnih 400/ 800 na 520/1000 i radi bez ikakvih problema. Trebala bi ta Gainwardica jos malo vise povuc :roll:
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    nisam pokusavao vise...meni je i stock dovoljno. da sam htio vece frekvencije uzeo bih GT a ne GS :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, mislio sam da govoris da joj je ta frekvencija meme plafon :wink:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    jel ti imaš 7600 sa onim ac pasivnim 2-slot kulerom? bilo kako bilo, pusti vf900 u ormaru i stavi na bok ili na pasivac jedan 120mm i vrlo lako dobiš bolje temp od vf900.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    ova je grafika.

    nego sys nisam ti ja za ta moddanja i clockanja sve sto imam mi je stock. samo ovako probam moze li jace i vratim. Ako ona moze bez ikakvih problema raditi ovako bez da se pregrijava i sobu mi jos vise grije :) meni odlicno.

    edit: zaboravih reci zauzima samo jedan slot. sa VF900 bi uzimala dva..
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    aha... to je druga verzija, ac je na 7600gt onda.

    nemaš šta modat, dodaj bočni vent na prazni pci bracket i da vidiš temperature... nikakva nuklearna fizika.