Stare igre

Discussion in 'Igre i konzole' started by Reznor, Aug 4, 2014.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pozelio sam odigrati par starih igara, pa sam zbog toga morao instalirati Windowse privremeno, posto sam dobio key za 8 na laptopu. Na Linuxu je problem sto mi wine freeza igre ali on resiza 640x480 tako da ostane ta rezolucija ali je razvuce preko citavog ekrana, to nije kod svoh slucaj, recimo Generals (zajedno sa ZH) radi super. Na 8.1 64bit mi ostane neiskoristen prostor, jer je igra radjena za 4:3 a ekran od laptopa je 16:9. Za neke igre npr Tiberian Sun i Red Alert 2 ima fix da prebaci na 1366x768 tj skalira ali nije to to jer ima lag-a prilicno, neigrivo bude skroz.
    Da li ko slucajno ima neko rjesenje?
    Isti rezultat sam dobio s XP 32bit na starom laptopu.
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Stare igre

    Imas li regulaciju omjera na monitoru i prema tome koriguj rezoluciju ili kombinuj ?

    Kod mene ima na meni-picture-picture format...
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Stare igre

    U pitanju je laptop, nema takve opcije, jedino ako to nesto nije u Catalyst Control Center ili u samim postavkama Windowsa.
    Ako promjenim rezoluciju na 1024x768 isto bude 4:3 a ostatak lijevo i desno bude neiskoristeno.
    Evo kako to izgleda: http://youtu.be/bgG67kRJTIU?t=10m42s

    EDIT: Nasao u postavkama Catalysta, ima skaliranje na Fullscreen. Fercera sad.

    Hvala :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. RaP

    RaP Komšija

    Re: Stare igre

    a hljeb ti ljubim mogao bi baciti tiberum sun opet koliko ima da je izasla 15 godina, sa strategijama je bilo bolje stanje tad nego sada