Steam Deck

Discussion in 'Igre i konzole' started by Reventon, Jul 17, 2021.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje uzet OLED i nadogratit storage.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ja sam kontao svejedno uzimati nekom od ukucana ili PS Vita (Vita jer imam vec kamaru igrica koje su nam davali kroz PS +) ili Switch, pa reko mogu uzet Steam Deck i onda moremo svi igrat/share.

    To je neko moje razmisljanje.

    Hvala na inputu momci, imam par dana mi je jaran dao pa mi valja se skontat.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je tako žao što PS Vita nije dobila više pažnje, fantastična konzola.

    Kod nas kao i sve, cijene abnormalne. Nova prije 11 godina bila 450km, sada polovna 300+ hahhaha....
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zato i imam neko razmisljanje da uzmem Steam Deck, jer kao sto ti kazes Vita je isto na cijeni a planirao sma je uzeti nekom za rodjendan. Ovako bi uzeo SD pa bi i ja koristio, jer mene Vita ne interesuje.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pazario sam za 650km. Dobijam ga za koji dan.
     
    SpookyMoO likes this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hajde javi utiske.Ja raszmisljam da batalim ovaj ps4 i kupim sebi deck jebes ga nemam vremena da igram osim na poslu u dezuri.Nema coek vise vremena nizasto!Zivis samo da radis i da prezivis.Sve je 100/h!

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Budem. Vec sam od drugog jarana dogovorio da mi share on svoj Steam racun gdje ima dosta igrica, pa ce se imat sta probat. Ima vec nekih emulatora instalisano. Trebam odmah naci i PSP/Vita emulator.
     
    SpookyMoO likes this.
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dokopao sam ga se ima 2-3 dana i prvi utisci su veoma pozitivni.

    Dodao svoj Steam racun, a na jaranovom stavio pod 'family' da share njegove igroce sa svima na ovom uredjaju i sve uredno rade i na mom racunu. Prvo sta sam uradio skinuo sebi Vampire Survivors sa Steam-a. Toliko zarazna igrica. Prikopcao svoj PS5 controller. Veoma jednostavno i radi super. Uzeo sebi i New World onu MMO igru sa Steam-a, nesto me uvijek privlacila, i radi prilicno dobro na SD. Igrao sma par sati bez problema.

    Probao sam i emulator igrice rade sve normala. Igrao Donkey Kong, i Zeldu. Problem je sto moram igrati na jaranovom racunu jer je tamo skinut EmuDeck a nisam znao da li moze se kako i to share na moj...
    ... a Posto jaran naskidao svega, nema kakvih nema emulatora a mene 90% toga ne interesuje, i sad da nebi jedno po jedno sve brisao i trazio... ja uradim factory reset, pa sad polako skidat sve sto je meni cejf da mogu igrat na svom racunu. Moram ponovo i EmuDeck sve odraditi kad mi se dadne.
    .
    Jesam naletio na jedan problem sa wi fi konekcijom... a to je da me je stalno disconnect sa wi fi, iako mi je konekcija full bars i router tu u sobi gdje sam uglavnom. Malo google, i valja dosta raje ima taj problem koji je uzrokovan Steam Deck wi fi power management opcijom. Valjda bi se wi fi trebao diskonekt kad ga ne krostis da ne trosi bateriju ali problem nastane kad nece da se konektuje nekad nazad. Ali i to sam rijesio problem tako sto sam usao u developer setting i disable tu opciju. Od tad sve ok sa wi fi.

    Sve u svemu fina stvarcica za sad, a jos ne zna ni dio sta se sve moze.
     
    SpookyMoO likes this.
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta sve ljudima nece pasti na pamet. Ima i ono da ljudima mirisu apple uredjaji.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Drugim rijecima svakakvih budala na dunjaluku.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skinuo sebi Warframe, i iznenadjen sam kako fino radi. Jos Warframe neki dan uveo cross save, pa connect svoj PlayStation WF racun na kojem igram 7 godina, sa ovim Steam WF racunom i sad i na Steam Decku imam sve zivo otkljucano za Warframe. Ljepota kad nisam kuci mogu sad uzivat na jednoj od omiljenih mi igrica.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako, sad se dvoumim sta da radim. Posto sam pc davno batalio i rasprodao sve, pa kupio ps4 na kojem imam jos koji naslov da odigram i to je to. Kontam da li da uzimam ps5 ili da si uzmem ovaj steam deck jer sve rjeđe imam vremena da igram. Jedino u gluho doba na poslu :) Posto imam dosta igara na steamu interesuje me kako se sad pokazao ovaj deck ovima koji ga imaju? Interesuje me ponajviše robusnost.
    Mada mi je i na ps storeu pozamasan br igara digitalnih kupljenih u ovih par godina.
    Pa sad me čisto interesuje kako ste vi zadovoljni i kakvo vam je iskustvo dosadašnje sa ovom mini konzolom?
    Hvala

    Sent from my galaxy s23
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ako već imaš igara sa PS Store-a, preporuka PS5 + Playstation Portable, igraj na poslu = Win!
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve zavisi od onog što želiš da igraš. PS5 + PP je odlična kombinacija i sutra se lahko proda.

    Steam Deck OLED, ROG Ally i Legion GO su tri fantastične konzole, ali cijene kod nas su anstronomske.

    Ukoliko te zanima nešto detaljno, mogu ti napisati obzirom da sam koristio sve tri.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne bih rekao da je nešto skuplji od ps5.
    Ako nema super Internet sumnjam da ima neke fajde od tog ps portale..

    Dugoročno su igre jeftinije za deck, treba i to uzeti u obzir a ako može krekovane onda je jasno kao dan koja se bolje ispalti[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    To je stari model, ne isplati se kupovati. OLED samo ako već želi steam deck.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Isplati se i stariji model. Super radi.

    Sto se tice PS5 ili Steam Deck... ja imam oboje i volim oboje, ali kad bi birao uzeo bi PS5. Ne moras sa PS5 uzimati PS Portable. Mozes, ako imas dobar telefon, tablet, samo instalisati PS Remote Play aplikaciju i igrat sve igre sa svog PS5 na telefonu/tabletu

    .https://www.playstation.com/en-us/remote-play/
     
    SpookyMoO likes this.
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam naletio na jedan bug.
    Naime kada zavrtis remote play sa PS5 iako je PS4 igra, nece uvijek da radi sa PS4 kontrolerom, pa moras spojiit PS5 kontroler.
    Inace jedini pravi nacin da Od M1 Maca napravis gaming laptop :D
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Danas sam probao remote play preko chiaki4deck aplikacije i mogu reci da lokalno radi fenomenalno, bez ikakvog laga, dakle kao da igram na ps4 a evo me sad na poslu udaljen nekih 80m od stana i mogu isto tako normala da igram. Desi se poneki audio ili video glitch ali u osnovi može se igrati jbg zavisi od konekcije. Kući je konekcija super a na poslu nije losa mada ne bas toliko stabilna ali opet sam zadovoljan kako ide.
    Evo i video streama van lokalne mreže. Igrao sam Ghost of Tsushima koja najbolje se ponaša dok su recimo GTAV i The last of us 2 imali probleme, gta više nego tlou2.



    Sent from my galaxy s23