Stekanje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3125, Aug 28, 2006.

  1. 3125

    3125 Komšija

    Evo ovako...

    Juce sam formatirao disk, instalirao sam xp sp2 sa integrisanim critical update-ovima do 14.8. Instalacija ok protekla, poslije toga instalirao dx9.0c drivere za maticnu (nforce4), onda poslije toga drivere za graficku (91.39 forceware sa ovog sajta) i dva tri programcica (nista veliko, winrar, winamp i to). Stavio sam zonealarm security suite stim da sam iskljucio sve osim firewalla (testiram malo :) ). Jutros instaliram UT2004 stavim iste detalje kao prije formata i primjetim da mi svako malo zastopa. Smanjim detalje i opet stopa u istom intervalu. Instaliram Fraps i javlja mi fps oko 90 stim da svaku minutu dvije padne na 15. Onda klokam grafu kao sto je bila prije formata i sad mi pada na 25. Ugasim zonealarm opet ista stvar. Instaliram Quake4 ista stvar. Onda uzmem pokrenem N (flash igra, par KB) kad mi i on steka svaku minutu :shock:

    Konfiguracija je u sigu.

    Probao sam reinstalaciju svih drivera i dx, ne pada mi napamet do cega bi bilo, juce je sve ok bilo prije formata.

    Sugestije?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Zar ta verzija windoza ne donosi sa sobom dx9.0c?

    Nisi nista cackao po biosu prije ili poslije reinstalacije.

    Vidi stanje sa procesima.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    A zato mi se instalirao krace od sekunde :D To mi je jedino jos bilo mutno. Procesi su u redi, svi standardni ne uzimaju nista, temperature su OK, BIOS je stari...

    EDIT: Sad provrtio dxdiag no problems found svi dll-ovi su tu
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam fore ispucao, jedino da ponovis instalaciju sistema. Prvo DX pa maticna pa grafa instalacija drajvera.
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Izgleda da cu morati. Tako sam i radio i uvjek tako radim. Probacu prvo na drugom kompu ovaj windows pa onda sp1 da vidim da nije felerican setup ili sta vec.

    Hvala u svakom slucaju
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    U jednoj temi ti sve fercera, a ovdje se zalis. :D

    Boga pitaj kakav si ti windows nabacio ...
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Ferceralo dok nisam krenuo sa igrom :D A nabacio sam ovaj
    Microsoft Windows XP Professional Corporate SP2 Integrated August 2006 MULTI IMAGE-ETH0