Stock zarada (prebacivanje novca)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jun 8, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Alibegovic, treba mi za prebacivanje novca sa jedne stranice na moj racun. I idem preko moneybookers. Znaci sa fotolia gdje prodajem slike, prebacim pare na moneybookers i onda sa njega na svoju karticu.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To mozes radit preko moneybookersa, bar bi trebo moci, medjutim ja sam imao problema na MB sa karticom Visa electron Unicredit banke koja mi je uredno fercerala na Paypalu. Tako da nisam siguran hoce li ti kartica proci. Meni ju je odbijalo na MB.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislsis verifikacija kartice nije uspjela ili problem prebacivanja novca na Visa Elecron ?
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uopste mi nisu mogli skinut iznos izmedju 1,01-2,99 za verifikaciju, neznam zasto.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. nista, javim kada pokusam. Inace kod mene je Visa Electron Raiffeisen banke. Nadam se da ce uspjet.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas uplatih 5$ i evo sad kaze da je "proslo" ..sad jel trebam cekati tih 3-4 dana pa zatraziti taj četvero-cifreni broj transakcije ?
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Takav je kod nas obicaj...
    Ali ipak ako ti se zuri sutra nazovi i pitaj.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cekaj. Kako si uplatio 5$? Jesi li verifikovo karticu. Kad verifikujes karticu oni ti skidaju random iznos i to trazis na izvodu tekuceg racuna.

    Napomena: Kod paypala kad verifikujes karticu trazis te 4 cifre, kod moneybookersa trazis tacan iznos koji su ti skinuli sa racuna koji je nasumican, a ne 4 cifre. Znaci kod MB ti je samo bitno kolko su ti love skinuli u toj verifikaciji, ne 4 cifre i taj iznos ces unjeti da zavrsis verifikaciju kartice.

    Cifra varira od 1,01 do 2,99, tvoje je samo da vidis na racunu koliko tacno ti je skinuto.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Aaaa... evo sadm izbaci ovo:

    The random verification deposit between USD 1.01 - 2.99 was successful. You have completed the first step of verifying your credit/debit card.

    E sad.. to jelde necu moc provjwerit na banokomatu jer sam ja njoj danas dao deset KM i reo da mi treba tacno 5$. Poslije gledam jel leglo i stoi na bankomatu 7KM. Sto je nekih 5$ al ..da ja odem do banke i upitam koliko mi je tacno skinuto u zadnjoj/jedinoj stransakciji, posto onda.. to mogu sve obavit sutra.. ..
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da odes i vidis koji ti je iznos skinut u toj transakciji i ukucas ga na MB.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    A evo sad.. problem. Stavr je sto meni na izvodu stoji da je skinuto u KM-ovima. Znaci stoji mi 2.67 KM ..sad mogu nagadjat koliko je to tacno dolara. Tamo u banc imi nista nisu mogli pomoc osim da mi taj iznos pretvore u $ po trenutnoj kursnoj listo gdje su dosli do cifre od 1.85 $ sto naravno.. nije tacan izvod i fino mi pise:

    "You have entered the incorrect amount. You must wait 24 hours before we will allow you to make another attempt. Our service department will be unable to assist you during this period."

    Sad se mogu slikat.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Potrazi kursnu listu od dana kad si napravio transakciju, odnosno ganjaj odnose euro/dolar a odnos marke i eura je konstantan.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Transakcija je uradjena sinoc oko 1h. Znaci sa danasnjim datumom. To su mi oni "pretvarali" i dosli do tih 1.85$ po danasnjoj kursnoj listi. Navodno se mjenja svaki dan. Tako kazu.

    Jedino da nije transakcija izvrsena po jučerasnjoj kursnoj listi.
    EDIT: geldam ovde http://www.kursna-lista.com/konvertor-valuta

    ..i izadje 2.67 BAM = 1.94493 USD

    Ne kontam sta su oni saad racunali pa doslii do 1.85. Velka je ovo razlika.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa kad ti vec toliko lezi ta lova, nije ti frka isprobavat svaki dan 1,84 pa 1,86 i tako dalje dok ne ubodes.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskreno nije. Jedin nisam siguran imam li "limit proba". Nadam se da nema. I ovo pise:

    Valjda je samo "radi reda".
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Posalji mail supportu i pitaj ih kako ces to rijesiti, odnosno po kojoj kursnoj listi bi trebao racunati.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sutra cu opet do banke da mi probaju ponovo. Ako ne mogne onda cu i to probat. Mada mislim da su se oni ogradili s ovim sto navode, ako mij izvod nije u USD da ne moze proci verifikacija. Jer licno ne vidim kako bi mi oni mogli pomoc al' eto.. probat cu im se javit. Ne kosta.

    Sam one razumjem kako nemaju uvid te transakcije. Kako ne mogo dobit taj izvod. Znaci uplatis dolare, izvrsi se transakcija "u dolarima" i samo je formalno prikaz u KM-ovima i oni nemaju uvid trajnsakcije u dolarima. Ne kontam stvarno.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Idi u banku i na izvodu mora tacno biti iznos u valuti u kojoj je placano. Ja uvijek platim u funtama kad kupujem nesto u eng. i na izvodu stoji xxx funti = xxx KM. Mora biti. Eventualno u opisu transakcije neka pogledaju.

    Bilo sta da sam placao na izvodu sam vidio tacno onaj iznos strane valute i pored toga KM.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvo ..nema teorije da dobije izvod u $. Djevojka kratko jasno kaze: Nije moguce.

    Izvukao sam izvod iz onog aparata, slican bankomatu i tamo stoji u KM-ovima.

    A drugo.. sad sam ukucao 1.94 i eto, imao sam srece.. proslo je. Verifikacija je uspjela.

    Sad mi stoji

    [​IMG]

    Pa da ne ubrljam, akose moze ubrljat. Sta da biram ?

    Odnosno nemam pojma kako prebacit sa fotoliJa ali evo ode da vidim hocul sta skontat.

    EDIT:

    Pasoš nula bodova. Duga prica, to terbam jos ganjat.

    Mozel lična il koji djavo ?

    EDIT:

    A uploadovao sam ličnu. Nego.. pita me na Fotolia Your payment address? Sta bi to tacno bilo? ID profila na moneybookers-u ili e-mail adresa ?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebam li nesto odraditi na moneybookers-u posto mi stoji na fotolia da je jos u procesu, Pending.. evo vec 2 dana samo tako stoji.