Stock zarada (prebacivanje novca)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jun 8, 2009.

  1. Loki

    Loki Komšija

    How long does it take to be paid via Paypal or Moneybookers?

    To ensure proper payment Fotolia reviews every transaction before we deliver the money. We make it a goal to pay contributors within 7 business days of their payment request however there are times where this may be delayed.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma izgleda da ima samo jedan dan u sedmici kada se vrsi isplata. Navodno je to utorak pa.. vidjet cu.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da pitam. koliko terba vremena da pare legnu sa moneybookers na karticu ? Dans sam oko 3 sata prebacio pare, sad kada sam krenuo iz grada, bio na bankomatu i jos nista nema.
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Idi direkt u banku pa pitaj, bankomat radi refresh stanja jednom dnevno ja mislim.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam kada ja uplati, odem na salter pa uplatim pare, bidi za 2h dostupne. Sad ne znam jel istom brzinom i to ide.

    P.S. Sta bi s tobom. Nejavi se za keš.
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Ma kontam sa različitim lokacijama to bi još više iskomplikovali nego ovako sa bankom. :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ti treba neko placanje preko MB. Izvadi Visa Electron kao ja. Sacekas par daan da je naprave. Polozi novac na nju koliko ti trena i sam upload na MB.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Nije problem, imam par kartica, samo mi ponestalo MB-a a mrsko mi čekat' u redu u banci da uplatim pare. ;)
    Kad treba da podignem neke pare onda mi nije problem čekat'. :smt003
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, ljenost je u pitanu. Tako sam i mislio :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Podigao danas pare.
    Hvala svima koji su pomogli.
     
  11. kameleon

    kameleon Novi član

    Znam sigurno za ShutterStock da moraš poslati skeniranu sliku važećeg pasoša, a koliko se sjećam može i međunarodna vozačka dozvola, lična karta kod njih ne prolazi.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Platio mi jedan klijent preko Moneybooker.com, a ja nemam tamo acc (bio ga napravio veceras pa ga zatvorio jer nisam bio sigura dal misli na Moneybookers.com, ne vjerujem puno e-bankarstvu pa ga zato zatvorih, znaci nikad nista nisam primao/slao preko njeg). Platio je u Eurima, jer imam u UniCredit banci otvoren devizni racun za Eure. E sad, kako podici tu lovu sa moneybooker-a?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ce ti uplatiti na MB ako nemas acc ? Odnosno, kazes da si ga zatvorio. Ne kontam gdje je sada novac. Moras mu dati recimo mail na koji se logiras i koji je generalan za tvoj acc od MB (tako meni ide sa fotolia) i onda ti prebaci pare na MB. Poslije prebacis na racun, odnosno, karticu kojiu si verifikovao na mb i cekas nekih 5-7 radnih dana.

    Ne brini, preko MB ide fino.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne znam, budalas mi uplatio na moju email adresu..nije me ni pitao dal' imam MB acc. Valjda se podrazumijeva u modernom svijetu da to svako ima xD
    Helem, nakon jedno 6-7 mailova, otkazao je uplatu preko MBa i uplatio mi klasicno na moj devizni racun u banci.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako bude cešctih transakcija, idi preko MB. Sve je ok.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    koja je prednost u odnosu na 'obicno' placanje sa banke u banku?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nema neke prednosti osim ako ne radis sa firmamam koje jedino uplacuju preko PP ili MB. Ako se radi o osobi koja moze uplatiti kao sto je tebi, ondakako vama odgovara. A mozda je male lakse da ne dajes svaki put licne podatke i br. racuna.. i da lik ne ide do banke. Samo das mail i to je to.
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    sekund,

    Sto Vedo rece 'obicno placanje sa banke u banku', zar tu ne uzme banka poveliku proviziju kada se salje novac sa banke na banku. Kada sam ja novac morao slati u Njemacku, slao sam preko Western Uniona jer je MALO skuplje od klasicnog banka-banka. Iznos je bio 60 €, Western Union + 17 € koliko se sjecam, a banka + 12 €.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta je to tako puno ? Ne znam kako generalno idu transakcije banka-banka ali sam mislio da je oko 5€ (jetse iz jedne drzave/banke (na Raiffeisen) koja nije u EU).

    Mislim da meni MB uzme oko 2$ ali stvarno nisam siguran.
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    ja sam et slao odavde iz Raiffeisen-a na neku njmacku banku, ne mogu se tacno sjetiti koja je bila, ali ne vazno, za svak banku isto uzme...
    Ma i nije mi cudno sto ovoliko uzme, ako ne i vise, jer kada skidas novac sa bankomata koji nije od 'tvoje' banke, uzme 10KM