Strah od temperatura :/

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Oby, Nov 23, 2011.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Za W7 nije potrebno instalirati drivere, a Q-Fan automatski podesava brzinu vrtnje ventilatora. Manja temperatura, manja brzina i time manja buka.
     
  2. Oby

    Oby Novi član

    Ma nije mi iskreno bitno jel buka ili nije :), samo nek hladi dobro da nema pregrijavanja.
     
  3. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    ako je prebacis na enabled broj obrtaja na ventilatoru ce se smanjit kada procesor nije opterecen, i automatski ce se povecavat sa njegovim opterecenjem. ovisno o ventilatoru to ti moze smanjiti buku
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas tu opciju za CPU vent a i za ventove na kucistu koji su spojeni na plocu,u svakom slucaju ih trebas enable-ovat pa izabrati koji mod zelis,silent,normal ili turbo/performance kako u kojem biosu.
    Na kako kojoj ploci ima veze C&Q sa tim postavkama venta.Kod mene konkretno nece raditi C&Q ako mi nije i tu upaljen smart fan.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu. Jaran ima L300D toshiba satellite i laptop mu se gasi kad radi malo duže nekad 15min nekad izdrži i po 2h. Koliko sam shvatio problem je usko vezan za temp proc. Kako ona raste šanse za gašenje se povećavaju. Malo ga testirao otvorio 10-15 aplikacija normalno radi, temp jezgri 50-ak, pokrenem prime 95 small fft temp za par minuta pređe 60 i laptop se ugasi, znači nema reset. U biosu nema nikakve overheating protekcije... Do čega bi moglo biti? Laptop je čist, otvarao sam ga nema praške. Moje sumnje padaju na ploču vrm, mosfet kako se to kod laptopa već zove pošto 60-ak stepeni cpu-a ne bi trebalo biti previše u primu za laptop.
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    bios update?
    moj stari a300d je danima radio na 70c i nikad nista...
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma na kraju će odnijeti laptop negdje na servis pa nek se oni sa njim zabavljaju.

    Ali novi problem sa drugim računarom. Konfa am2 MSI ploča, 2gb rama, neki amd dual core, msi napojna 400W, 3650 grafa nisam siguran. Računar se ugasi nakon 5min igranja skyrima. Očistio sam grafičku, stavio novu pastu na nju i na procesor, cooler dobro nalegao Temp grafe ne ide preko 60 dok imam problema sa procesorom. Temp prilikom igranja za cpu kod mene ide do 90 bez gašenja a kod njega i do 100 jer mu je viša temp u sobi. Core temp, aida itd svi očitavaju isto. Ali problem je što je na dodir sync nije vruć zapravo malo topal, skoro mlak, isto je i sa mosfetima na matičnoj. Kontam da nisu senzori otišli pa da se radi pogrešnog očitavanja gasi pc. Probao liveupdate za bios neće da instalira a da idem manuelno treba mi floppy drive i disketa a to nemam... Je li moguće da je do senzora?