Subscription based access

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by nenji_avero, Jan 22, 2021.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Usluga treneru, zanima me da li postoji neki servis ovog tipa

    Primjer:
    Uplatim ja clanarinu i narednih 21 dan imam pristup video materijalima, planovima ishrane itd (fitness je u pitanju)

    Kad istekne tih 21 dan, za sve koji nisu nastavili subscription, pristup tim stvarima se zakljucava

    Vrlo je bitno napomenuti da su tu većinom video zapisi, zbog cega se ne isplati bas praviti sasvim novu web aplikaciju, pa zbog tog razloga pitam da li postoji nesto takvo...


    On je probao vimeo i password protect, ali ovo zamilsja i fazonu da ne mora svaki put pisati novu sifru, slati ljudima itd.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozda mu je lakse napraviti sistem za dodjelu kodova (lozinki) nego da pravi cijeli sistem za hostanje video zapisa i sl.

    Druga opcija je user-access i ko plati taj ima pristup odredjen period a video zapise embeddas nekako da ne mogu vidjeti source (ako kako moze, nisam bas nikad radio s tim).

    Te dvije opcije su najjeftinije, a imas cak i Wordpress template-a za ovo gotovih i Wordpress ima opciju za subscribere i sl.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    zar ne moze preko patreona ?
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima nekolicina takvih servisa, ne znam imena, guglaj...
    Trebalo mi svojevremeno za istu stvar. Naravno, nema besplatno.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

  7. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala ekipa, pogledam i proslijedim mu informacije :)