Tablet kupovina

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by veki81, Dec 28, 2016.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Treba mi kakav tablet po mogucnosti 10 incha vrtit ce igrice i youtube (za djete), sta uzeti posto sam za tablete tanak ko baslija.
    I nemojte sad neke od 500 km.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    iPad 4 za 300 KM.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Nezz bas ali app store vecinom se igre placaju, sto mi neide u prilog.
    Malo sam gledao ove psp konzole ovo mi nije lose a nije ni skupo i koliko vidim ima ih po piku da su chipovane znaci
    torrent iso skines i ozezi, samo neznam moze li na yt kao ps3 recimo ako moze nebi to lose bilo.
    Ako ima ko kakva iskustva sa ovim cudom da cujem misljenja.
    I valja li ovako nesto za ove pare http://www.univerzalno.com/proizvod/samsung_galaxy_tab_e_9.6_t560
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Taj Tab E je vjerovatno najbolji tablet trenutno. Moja preporuka.
     
  5. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ja svoj Tab E dobio 16.10. pa ako ti odgovara pošalji na PM ponudu da se probamo dogovorit.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da ne otvaram novu temu...
    Ima li neka preporuka za tablet za dvije curice, skupicemo humanitarno, planirali smo do nekih 150-200?
    Moze li se ista od kineza uzeti da valja (zbog kakve takve garancije), ili ici na polovno?
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam nikakve detalje ali zasto tablet,zar im ne bi bio korisniji desktop racunar ?
    moze se solidan uzeti za 200 KM
    tableti su macak u vreci i meni su dva otisla,oba kinezera...doduse jedan je trajao preko 2 godine a ovaj drugi polovni mi je trajao 3-4 mjeseca a ne znam koliko je radio prije mene
    nekako sam vise za opciju kinez ali pod garancijom,manje vise,android sada solidno radi na svim uredjajima
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imaju vec neki racunar, to im je zelja, vidjele valjda u skoli, sta li... Miskim tesko je djetetu objasniti sta je korisnije, zato i nismo planirali nista posebno skupo, u slucaju da shvate da to nije to :D
    Ima li neka preporuka koji kinez?
     
  9. black

    black Komšija

    Ja imam Teclast X80 Plus , to je dual boot Windows 10 i Android 5.1 . Dobre performanse ali baterija krizaaa , sad nece vise ni da puni pouzdano. Baterija je na kraju skroz prnula , napuhala se k'o jastuk :D Sad cu nabaviti Xiaomi Power Bank 2 10000 i zaljepiti za tablet. Da mi je samo nekako ugasiti battery gauge u Androidu da me ne zeza.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas Huawei MediaPad T1 7.0 za nov 170KM na piku.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sestra isto tako imala Samsung Tab3 Lite WiFi, evo ga sad kod mene :D
    Imaju dva na piku jedan 160 KM nov, drugi 200 KM isto nov. Nije bas nesto brz, tako da ce im vjerovatno brzo dosaditi, ali baterija je izgleda neunistiva :D
    Meni dosad najduze sto je trajao je 10 dana u standby da stoji u ladici, eventualno 7, nema senzora, cak ni za osvjetljenje, stavis mu onu flip futrolu i moze i da ispadne nece mu nista biti, to je moje iskustvo, evo jedan: http://www.olx.ba/artikal/20138795/sams ... /#detaljno

    Ovaj moj nosi oznaku T110, a izgleda da je izasao i noviji model sa oznakom T111. Imas i T210 modele oni su malo bolji sto se performansi tice, doduse svi su polovni.
    EDIT: Oznaka je T113 za ovaj s linka
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obzirom da ce biti namijenjen djeci, mislim da je bolji huawei zbog većeg kapaciteta baterije, verzija androida im je nebitna.