Tastatura i touchpad ne reaguju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirr, Sep 25, 2012.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Pozz
    Neko vrijeme trazio cooler za laptop i danas uzeo, postavio i hajde upalio sve super radi, podigao se sistem kad tastatura i touchpad ne reaguju, pokusao sam sa drugim misem preko usb-a ni on ne reaguje, do cega bi moglo biti???
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Izvadi bateriju, iskopcaj iz struje ostavi lap tako 10 min, i ponovo upali pa probaj bez coolera
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    Pokusao opet isto
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Jesi ti siguran da on tebi ne zamrzne? Ako nije, onda ti je southbridge u šlusu.
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Siguran sam jer kad ga tek upalim ne mogu ni u bios uci tastatura ne reaguje a sistem se normalno podigne...southbridge? laik sam sto se toga tice, hoce li biti skup opravak ili je za kante?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    rastavi ga ponovo i vodi racuna da dobro uklopis sve flat kablove.
     
  7. emirr

    emirr Aktivista

    Nisam ga nikad rastavljao :D najvise sta sam uradio je sto sam skinuo dio plastike i zamjenio taj cooler...ima li neka shema kako ide redom rastavljanje...
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda skini samo tastaturu pa je vrati :). Potrazi na netu tutorijal.

    EDIT: A zasto si uopste mijenjao kuler? Da nije taj kvar ipak prije promjene kulera nastao?
     
  9. emirr

    emirr Aktivista

    Skinuo tastaturu i vratio i nista :/
    Nije htio vise da vrti pa se laptop gasio usljed pregrijavanja
     
  10. System_X

    System_X Aktivista

    Koja je marka laptopa i model?
     
  11. emirr

    emirr Aktivista

    Acer travelmate 5510
     
  12. System_X

    System_X Aktivista

    Pregledaj jesi li pravilno okrenuo flat kablove u konektore na ploči.


    [​IMG]


    Edit: ako ti je sve skopčano kako treba onda imaš problem na sekundarnom čipu na ploči. On ti kontroliše rad tsatature, miša, optike, harddiska, usb portova, zvucne kartice.
     
  13. emirr

    emirr Aktivista

    Vratio sam kako sam i skinuo flat kabal...
    Nije valjda od stajanja mogao "crci" kad je cooler stao nisam ga koristio jer se gasio i takav je stajao dok nisam nabavio drugi

    Edit: pa ako je do njega sistem se ne bi podigao jer hard disk radi normalno?
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ti se prije pregrijavao moguce da se stvario hladan lem negdje na maticnoj ploci, moguce na SB ili NB chipu. A je li original kuler? Probaj kuler ponovo namontirati a gledaj da ga ne pritisnes previse na cpu. Da li kuler pokriva i NB chip?
     
  15. emirr

    emirr Aktivista

    Ne pritisce cooler nikako cpu....ovo je vjerovatno NB? laik sam sto se ovog tice [​IMG]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep to je. Znaci ti ovo nista nisi skidao samo si zamijenio ventilator koji je odvojen od ovog sklopa hladnjaka?
     
  17. emirr

    emirr Aktivista

    Nista skidao nisam osim venta
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    A vjerovatno je uslijed pregrijavanja stvoren hladan lem na nekom od chipova. Ja bih ovo sve rastavio, ocistio, sve kablove iskopcao sa ploce pa ponovo prikopcao, stavio novu pastu i onda probao. Ako to ne pomogne onda ili reflow maticne ili kupiti novu maticnu.
     
  19. emirr

    emirr Aktivista

  20. dmr

    dmr Veteran foruma