Tastatura i touchpad ne reaguju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by emirr, Sep 25, 2012.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Ok veceras cu to odraditi pa da vidim
     
  2. emirr

    emirr Aktivista

    Kad se laik uhvati rastavljanja :( rastavio, sastavio i sad ni LCD ne radi a njega nisam dirao uopste :S
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisi dobro ukopco kabl iz lcda ili nisi nikako.
     
  4. emirr

    emirr Aktivista

    Nisam nikako LCD dirao ni kabal ni nista vezano za LCD
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa moras iskopcat kabl iz maticne ako si skroz rasklapo!?
     
  6. emirr

    emirr Aktivista

    Nisam taj kabal skidao, maloprije sam vadio i vracao kabal nista lcd ko mrtav
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda daj nekom da ti maticnu predje heat gun-om. Neka se orjentise na gpu, NB chipove prvo. Nisi smio koristiti laptop cim si primijetio da vent ne radi.
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    Opet ja :D postoji li neki nacin da se provjeri radi li LCD na ovom "mrtvom" laptopu kojem je maticna mrtva
     
  9. emirr

    emirr Aktivista

    ?nista bez servisa?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Tastatura i touchpad ne reaguju

    Jesi ti probao spojiti eksterni monitor

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jedno brzinsko pitanje da ne otvaram temu. Komšija mi donio laptop Aspire 5920 ne radi mu tipke na jednom dijelu tastature A, S, F, Q, W, Y, X, F1, F2, LCtrl itd dok ostalo radi. Problem se navodno desio kad mu je neko zamijenio flet kabel od displaya. Zamjenjen hdd, podignut nov OS, tastatura zamjenjena u 2-3 navrata i uvijek te iste tipke ne rade. Probao sam i live linux da vidim ali te tipke ne rade. Šta mislite šta bi moglo biti?
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Par kontakata na flet kablu od tastature se prekinulo.Jedino mores zamijeniti i staviti novu tastaturu.

    Edit.Tek sad vidjeh da si mijenjao tastaturu.Onda se vjerovatno ostetio kontakt od tastature na matičnoj ploči.