1. antonio

    antonio Aktivista

    Imam CPU Pentium 4 2.0 GHz(OC na 2.4) i hladnjak Zalman CNPS7000-AlCu Ultra Quiet. Temperatura CPU je 21 C, a voltaža 1.49V, Ventilator se vrti brzinom oko 2445 rpm. Jeli to velika temperatura i može li ići još. Piše mi 2400+
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Ha?? Gdje ti pise 2400+?

    21°C je jako mala temperatura. A zasto si smanjio voltazu??? Pa radna voltaza P4 je 1,525v. Do nekih 60°C nema problema tek preko tog se treba pocet brinuti.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    a možda si ti gledao temperaturu kućišta... teško da oc-an p4 ide na 21C.
     
  4. antonio

    antonio Aktivista

    Vidio sam i u biosu i u sandri. Kako ću povećati voltažu?
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    kod mene 2.8C ide do max 48-49 sa Intelovim hladnjakom,bez hladnjaka na kucistu(samo do napojne) a voltaza stalno varira od 1.56-1.630.

    a stvarno je kod tebe mala temp.a ako ti pc radi stabilno i bez problema ne moras ni dizati voltazu.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    pa trebao di drzati default voltazu .. a volatazu naravno promjenis u bios-u (vcore).

    sto se tice temperature, to je vise kao vodeno onda.. ili sa jos par coolera u kucistu..
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    evo upravo sam gledo u biosu i voltaza ne prelazi 1.584 a aida i Asusprobe pokazuje oko 1.590-1625 (asusprobe nikad ne pokazuje ispod 1.6)
    dok je default voltaza za ovaj procesro i max tako pise na kutiji 1.525
     
  8. antonio

    antonio Aktivista

    Kako staviti na default jeli piše u biosu default ili što?
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Nadji vcore i postavi na 1,525v (bar mislim da je 1,525 mozda je i 1,55)...neznam tocno.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ...i nek mi neko kaže da se INTEL-ovi prockaši ne griju...hehehe....;)
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    kod mene je postavljeno na defaul vrijednostn pa je stalno mjenja,a intel se grije pravo ,a kod mene jos utice sto nemam dodatnih ventilatora za hladenje,bolje receo nemam ni jednog ventilatora na kucistu za hladenje,smao od napojne
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako vas ista tjeshi dosao mi je na servis jedan duroncic na 1200mhz sa temp oko 80 c i radio je relativno stabilno :alien:
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    jel to bio hladen onim malim(60mm vent+naljepnica ledo)!?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    it-ova posla
    stavili u kuciste koje ima ono polegnutu napojnu koja pak prekriva pola hladnjaka koji pak nije imao termalne paste i sve to skuhano u jedno od najruznijih kucista koje sam vidio
    amaterstvo sta ces
    :D
     
  15. irfo_2002

    irfo_2002 Novi član

    ako se ne varam neko je spomenuo it computers. ljudi su totalni amateri... u tuzli sam jednom trazio DVD-ROM i tip mi daje prvo DVD-RW pa onda combo da bi na kraju skontao sta trazim :?
    sumnjam da onaj Intel moze raditi na 21 c. jedino ako ga hladi onim sobnim ventilatorom :D
    sto se tice vcore-a ja sam na svom Athlonu 2400+ stavio na minimum i radi uredno, a i puno je hladniji. mada mislim da proizvodjaci ploca znaju sta rade i da je default najbolje rjesenje. nismo mi zapadnjaci pa da CPU mozemo kupiti od sedmicnog dzeparca
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija


    Pa nek učita "Load setup defaults" ili "optimal settings"
     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    ako se ovo odnosi na moj post, ne pomaze,pokusavao sam, ni up-date biosa nista ne pomaze, kad je opterecen procesor onda je max 1.55, a kad nije onda staji na 1.6
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ako imash tolike deviacije u naponu procesora napajanje ti je nikakvo!
     
  19. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    ... 3% odstupanja na voltaži nije baš neki argument za novo napajanje , ali ako je to vezano VCore hmmm ...?
     
  20. Sleeper

    Sleeper Komšija

    VCore odstupanje mora biti najmanje!najvece odstupanje koje sam kod sebe vidio je 0.02v!(i to se odmah stabilizovalo)inace mi je 0.01v!