test sata diskova...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Esh, Aug 24, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Udri muku na veselje,al moram kritikovati....
    tekst je ok,samo ste zaboravili staviti jednu sitnicu-Seagate je Prvi izdao hard sa native sata i Fluid Dynamic Bearing(koji niste ni naveli za doticnog),a niste ni napisali koliko ploca ima koji hard,ni zabiljezene temperature-recimo aidom?
    Pa onda testovi(moram jos kritikovati).....negdje u tekstu pise da se kod raptora osjeti razlika u loadingu Windowsa i igara,ali to niste uvrstili u testove(recimo test loading vremena za Far Cry i Doom).
    Citat:
    "Vrijeme pristupa je proporcionalno povećanju kapaciteta diska, a zauzeće procesora varira od diska do diska."
    Ne varira zauzeće procesora od diska do diska nego je kod Seagate-a najmanje,kod Raptora najvece.Tacka.
    I
    "Maxtor 160 se ovdje pokazao prilično dobrim izborom, solidna brzina i malo zauzeće procesora."
    Takode se grije ko blesav(sto se mora uzet u razmatranje pri kupovini :roll: ).
    I nakraju SisSandra-The Wonder
    "Sisoftware Sandra jeste sintetički skup testova, ali kada je u pitanju test diskova tu vrlo dobro procjenjuje mogućnosti pojedinih diskova."(valjda svih?)
    A pazite sad anomalije-naime umjesto deklariranog vremena pristupa od 4ms pise:
    Average Acces Time za jednog Raptora 12ms?-VS-Maxtor 250gb 7ms?-NO COMMENT!
    ETO,kilo i 400 dobronamjerne kritike!vozdra!
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    e dobar ti odaziv Enise :lol:
     
  4. strawa

    strawa Aktivista

    -kritike su ok, ono sto mi je najvise zapelo za oko je navod vezan za sandru 'pojedini', to je ocito moja greska, trebalo je pisati:
    'ali kada je u pitanju test diskova tu vrlo dobro procjenjuje njihove mogucnosti .'
    vrzmala mi se po glavi riječ 'pojedinačnih' tako da sam na kraju masio, enivej hvala na ukazanom, enis ce se pobrinut da to izbaci.
    -kod barracude sam naveo da je za razliku od ostalih rađen od temelja prema ata standardu i da ima native funkciju, ali bi bilo bolje da sam naglasio da je seagate prvi izbacio na trziste takav disk - primljeno k znanju.
    -zauzeće cpu-a je variralo od modela do modela, a ocito se vidjelo u testu koja je vrijednost za pojedine diskove.
    -što se tiče vremena loadinga, iskreno kada sam se sjetio toga diskovi su već bili vraćeni, tako da sam dao subjektivnu ocjenu, u svakom slučaju ide u prvom sljedećem testu diskova.
    jo jednom hvala na trudu, kritike ce biti dobro primljene i nadamo se da cemo uskoro imati priliku za novi test diskova u kojem cemo ispraviti nedostatke.
    -a za sandru moram reci da je to rezultat koji smo dobili, screen shotovi u prilogu, radi se o prosjecnom vremenu pristupa:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. Esh

    Esh HWB

    zao mi je sto nismo stigli ranije odgovorit, ali mislim da je senad - strawa u odgovoru iznad pokrio sve
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    "-a za sandru moram reci da je to rezultat koji smo dobili, screen shotovi u prilogu, radi se o prosjecnom vremenu pristupa: "
    sto samo dokazuje moje misljenje da je sandra nemjerodavna(na bosanskom nema blage veze sa zivotom :lol: )
    ima neko na balkanu ko ima pozitivan stav prema kritikama :shock:
    tako suprotno generalnom mentalitetu 8)
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    :lol: e moj enise mislio sam na odaziv clanova foruma,ne tvoj :cheers:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    nema frke, kritika se odnosila na nas pa sam osjecao potrebu da adekvatno reagujemo sto prije
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    usnuli otkako si bio sa onom bestijom nekako si proradio :mrgreen:
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ups,bio sam zaboravio sam vas napomenuti na jos jednu sitnicu-Seagate-ov 7200.7 sa 8mb cachea ima 5 god. garanciju
    za ostale ne znam a vi niste stavili?raptor?
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sad sam vidio da ima za maxtore ali ostale trebate dodati