Testiranje PCI-X slota na maticnoj, kako?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Jun 14, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Imam problem sa jednom G31 Gigabyte maticnom plocom. Radi se o tome kad bilo koju vga bez dodatnog napajanjaubacim u PCI-X slot nedobivam nikakvu sliku. Dok kad stavim vga sa dodatnim napajanjem dobijam sliku. Na istom kompu sam zamijenio psu, ram i 3 razlicite vga radi testiranja. Komponente su ispravne takodjer i vga koje nemogu da prenesu sliku.

    Dali mi mozete reci dali postoji neki nacin kako testirati PCI-X slot na maticnoj jer to mi je jedino jos preostalo. Nazalost drugu maticnu nemam da je mogu isprobati.

    Ili ako neko zeli pomoci i ima jednu 775 soc. plocu pa da probam i tu varijantu.

    Konfa:
    intel e5200 stock
    gigabyte g31 (neka?!)
    8600gt
    1gb ddr2 800mhz
    40 gb maxtor
    320gb wd
    dvd/rw rom
     
  2. pac

    pac Komšija

    Iko?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ocito je neki problem s napajanjem kroz PCI-e port. Probaj s par kartica, ako ne radi to je to. Eventualno probaj BIOS update na ploci, mada sumnjam da ce to sta promijeniti.
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ja sam imao slučajeva s titranjem grafiče svaki put kada se podiže sistem ili ulazi u CP od grafičke. Ručno sam malo podigao maksimalnu dozvoljenu snagu za PCIe sa 75W na nešto jače i prestalo je. Ovo ne daje uvijek toliko napajanje nego dozvoljava više ako grafičkojzatreba.

    Ne znam ima iskusnijih clockera, smije li ručno povečati napone za PCIe?
     
  5. pac

    pac Komšija

    4 razlicite karte sam probao i nisam dobio sliku.

    Dali sta taco trebam traziti u biosu da povecam voltazu na PCI portu?