Thermal pads za grafu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Jan 15, 2023.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Woow koji cool oglas za termalnu traku. Dodje mi da si narucim svejedno sto uopste nemam grafu.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 15, 2023
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa spram cijene :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Thx. Kakva je ova artic cooling?

    https://www.olx.ba/artikal/50577940/arctic-cooling-thermal-pad-50x50x1-5mm/


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Iskreno nisam iskusan oko zamjene nego sam i ja razmisljo da odradim,ali se ispostavilo da nije do padova nego pasta spekla.

    Citao sam dosta po forumima i uglavnom svi daju preporuku za navedene padove sto ne mora da znaci da i sa tim nece biti dobre temperature memorije.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili uzmi thermal grizzly ili nemoj nista dirati. Bitno je i napraviti dobro hladjenje u samom kucistu, mozda zamjeniti ventove.
    RTX 3080Ti je relativno nova grafa, ne vjerujem da se uspjela na njoj speci pasta i th.padovi.
    Koji je model upitanju?

    I moras tacno znati debljinu padova, imas ih razlicitih.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Definitivno problem sa pastom kod mene jer na nekim forumima je bilo i sa tuf 3090 Ti isti problem. kod jednog lik sa Islanda.
    Vjerovtno nije nanesena uredno i prije ce biti da je to.Evo od 21 maja temperature gdje je sve uredno i od 7 decembra gdje ventilatori odlete na 100%,a hotspot bude preko 105c.
    Razlika izmedju gpu i hotspot oko 40c dok se monitor ugasi i izbci no signal,a postavke refreshuju sa 165Hz na 60Hz i G sync off,a trebalo bi najvise 10-15c da bude razlika kao sto je i bilo preko godine koristenja.
    Ne zamaram se vise i nosim je uskoro na reklmaciju jer usred zime jedva radi uredno underclockna u igrama pa sta ocekivati na proljece ili ljeto.

    https://imgur.com/a/zsBNdIn
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je ok temperatura GPUa, samo memorija ode na 100C a nekad i malo vise, gledo sam masu videa gdje ljudi na novim grafama mijenjaju padove i dobiju manje temperature memorije za 20C. Valjda nvidia stedila malo tj. stavila padove koji nece toliko degradirati vremenom ali ni nemaju bas dobre performanse.

    EDIT: A meni je manja temperatura grafe ljeti nego zimi, osim onih 20 dana ljeta kada se ne moze zivjeti bez klima uredjaja :D
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam nedavno oprobao jednu MSI 3080 gdje za 20 sekundi na furmarku odleti na 110c memorija :D

    [​IMG]
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je bas puno kod obojice... Ako je pod garancijom reklamirajte.
    E sad razlog, jel moguce da su stedili i stavili previse tanke padove, pa ne napravi puni kontakt sa hladnjakom?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tako je na svakoj founders edition 3080ti, 3090. Proguglaj malo :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Furmark nikad ne koristim, vjerujem da bi i kod mene ovako bilo :D
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  15. stripiii

    stripiii Aktivista

    [​IMG]

    Da ne otvaram novu temu, trebao bi termalnu traku kao na slici, debljinu zaista ne znam, Gigabyte HD 6870 je graficka.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    druze, odakle vadis taj stari hardwer... :)
     
    stripiii and Reznor like this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Iz svog kucista :D sjecam se kad smo ga sklapali zajedno :) Sad sam mu na kafi rekao da je vrijeme da se malo upgrade-uje :D

    a nekad je ovo bila masina :)
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    2010 je bilo lakse promijeniti graficku nego thermal padove, barem su cijene bile normalnije :D
    A i te stare HD graficke su znale crkavati, pretragom nadjoh jedan slucaj covjek kupio novu, a vec neispravna, mislim da je s R serijom znatno krenulo nabolje :)
    Ja imam dvije vec crknute HD grafike, jednu iz MacPro 2600XT originalnu, i drugu u MacBook 2011 HD 6670M koja je ugasena hardverski i sad radi na Intelovoj, AMD nikad nije rijesio te probleme za razliku od Nvidije u to vrijeme.
    Nego, najbolje da ti skines heatsink s graficke i izmjeris, pa narucis odavde, doslovno isti artikal ko s pocetka teme https://olx.ba/artikal/46559422/termalna-traka-thermal-pad-4-w-mk-0-5-1-1-5-2-3-mm/
     
    stripiii likes this.
  19. stripiii

    stripiii Aktivista

    nasao hvala:D

    nekad se moglo i tri puta:D

    ma sta znam iskreno, sluzi(o) :D me zadnjih godina za surfanja, yt koji film se pogleda i to je to a sad da se nesto "uvaljujem" nije mi prioritet jbg, ako se nadje super ako ne nek' ceka malo:D
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Pusti ti njih, oni tebe hoće u trošak da bace. Može to još. :D
     
    stripiii likes this.