Thermaltake SOrb

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by amkan, Jul 18, 2010.

  1. amkan

    amkan Novi član

    Googlao sam po internetu ali nisam uspio naci neke konkretne recenzije za ovaj hladnjak za GPU.
    http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1152&ID=1825
    Ako neko ima konkretno iskustvo sa ovim hladnjakom interesuje me da li je dovoljan
    da ohladi moj ASUS EAH4830 (radeon 4830). U ovo vruce vrijeme pod opterecenjem sa stock coolerom prelazi i 80°C za GPU,
    a memorija preko 90°C.
    Ili mozda imate neku alternativu koja moze da se kupi kod nas...a da mi se ne odbije od bubrega...:)
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Arctic cooling Accelero S1

    a koliko taj kosta ?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema se vise kupiti S1.

    Scythe Musashi 75km i stimace ti i na vecinu buducih grafa,ima ventove sa potenciometrima nije glomazan i ne zauzima puno mjesta u kucistu i grafa ti nece dokuciti ni 55C sa njim.

    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=425
     
  4. amkan

    amkan Novi član

    Vidio sam oba hladnjaka bas u tom web shopu ali je TT duplo jeftiniji od Sycthe-a. Pitanje je da li
    opravdava tu cijenu kada se sagleda ulozeno - dobijeno. Eto to mene muci... :(
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cini mi se da je taj TT bjeda neka i ubjedljivo najabolji omjer ulozeno/dobiveno daje AC S1 ali eto nema ga vise u prodaji,jedino ako je u nekoga zaostao na stanju ili na oglasima da ga potrazis,nov je bio 42km u svoje vrijeme a po oglasima ih je bilo po 25-30km samo sto dodje bez venta pa i tu trebas dat jos 8-12km zavisno jal hoces sa pwm regulacijom ili obicni.


    EDIT:

    Trenutno sam bez grafe ali imam musashija u ladici stoji i ceka svojih pet minuta,imao sam ga na HD4890OC verzija i hladio ju je izuzetno doobro a S1 sam imao na 4850 i 4870 i isto je radio posao odlicno mozda cak i bolje od musashija ali musashijeva prednost je sto dodje sa dva venta i regulacijama i ne zauzima puno prostora dok S1 i 120mm vent na njemu pojedu sve slotova ispod sebe tako da maticna postane neupotrebljiva za ista drugo.
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo u amera 50$ je u evropi 50e a to kod nas preko 100km i ne vrijedi toliko da je pozlacen.Ako uspije naletiti na S1 negdje na oglasu to ce biti najbolje a ni musashi nije preskup za 75km sa ventovima i potenciometrima.
     
  8. amkan

    amkan Novi član

    Samo da kazem epilog svega....

    Prekjuče mi se PC sam ugasio u sred igre uz odgovrajucu buku speakera, kad ima šta da vidim u logu GPU-Z-a.
    Zadnja temperatura GPU-a: 100°C a Memorije 121°C.
    Sreca grafičkoj izgleda nije bilo nista, pa ja brze bolje kupim ovaj Termaltake SOrb hladnjak po cijeni od 36KM (tanak sa parama) i dobijem
    temperature u idleu: GPU: 44°C - MEM: 47°C, a pod opterecenjem: CPU:59°C MEM:64°C.
    Mozda nisu vrhunski rezultati ali meni su OK.
    Pozdrav
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    na marketu je neko prodavao s2 za 20KM koliko se sjecam.