titra mi slika na monitoru

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pentium4-athlonxp, Jan 8, 2007.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    neznam sta mi se desava ali titra mi slika na monitoru ne puno ali dovoljno da se primjeti okom i to bas je zamarajuce, probao sam sa onim 75 pa i 85 HZ ali nista, dajte pomoco, ovo mi se odjednom pocelo desavati....
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a monitor je koliko star, i koje marke?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    da ne otvaram novu temu, kad vec spomenu MHz.. imam LG flatron EZ T710BH monitor i rad mi na 1024 x 768 60MHz ..meni je slika ok ali svi govore da treba na sto vise da bude MHz e sad ja nemogu uopste mijenjat megaherce.. zani neko zasto
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Drajveri.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    :roll:

    elem, ko sto sulu kaze, stavi zadnje drivere od graficke i potrazi one za monitor...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    kakve veze imaju drajveri sa opcijama na monitoru i njihovih stimanja :?:
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa drajveri za monitor... :roll:
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Bahamut je htio da kaze da si fulio cifre za koji milioncic
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Za CRT, 85Hz i vise je pozeljno. Ne umara oci. Na manje Hz slika titra.
    LCD - 60hz, jedino ako neki monitori po defaultu imaju drugacije.
    Nekad, ako nema drivera za monitor nemoze se mjenjati refresh rate.
     
  10. Chem

    Chem Komšija

    im'o sam isti problem pred izdisanje monitora,jel ti gubi boju prilikom "titranja" ili potamni pa posvijetli ,ako je to bojim se da ce mu trebati hećim
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    I probaj ugasiti zvucnike ako su blizu monitora
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Bolje da ne pokazujem sta sam ja mom radio sa zvucnicima. Jadan monitor. Junacki je sve podnio :lol: :lol:
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa linija je tik uz monitor, zvucnici su malo dalje od nje, sad cu skinuti zadnje drivere pa ih install ali ne vjerujem da je do njih, nemoguce da od jednom pocne da skace slika, a niti sam drivere instalirao niti ista, recimo sad ne titra dok kad sam ga palio ono win loading primjetno je bilo titranje...