Toshiba CD/DVDW SD R-5372 (Problem)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by n1dal, Jan 23, 2006.

  1. n1dal

    n1dal Aktivista

    EoO kao sto naslov govori ...imam problem sa gore navedenim hardw.
    Nece NISTA da procita :? Prije je bilo sve udure ,ali evo zadnjih dana nece nista.Stvarno ne znam do cega bi moglo da bude...

    Imam installirane ove Drivere : 5.1.2535.0
    Iako su stariji ,citao je CD/DVD ...ma sve.I sada prije par dana ja ubacim DVD ...kad nece.Gledao sam Troubleshoot,ali ni tu nisam uspio naci rijesenje.Pokusao sam na Properties da 'Update Drivers' ,i nista nisam pronasao...nesto na netu trazio ...

    Ako je neko imao slican problem zamolio bih da mi pomogne.Ili ? :S

    Unaprijed zahvalan
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    AKo je pod garancijom, nosi ga u radnju!

    Ako nije pod garancijom probaj ga malo propuhati sa onim komprimiranim zrakom. Ako ni to ne pomogne, probaj lece njezno ocistiti palcicom za usi. Bez ikakve tecnosti, potpuno suhom!

    Ako ni to ne pomogne, baci, i kupi sebi Nec 3540A
     
  3. n1dal

    n1dal Aktivista

    Nista od Toshibe...izgleda da laser nije radio i nije mogao DVD da cita.

    Stavio sam novi CD/DVDRW(LiteOn) i sada imam takoder mali problemcic.Doshao kuci kada sam uklj. komp. ono normalno prepoznao "Novi Hardver".Poslije toga nece da se ukloni ikona tog "novog hardvera" u taskbaru(notifications). I svaki slijedeci put kada ukljucim komp. pojavljuje mi se ikona i fol nesto opet "prepoznaje" ,i dalje stoji...
    Da napomenem CPU Usage bude na 50-55% ali PF Usage bude normalno kao sto je i prije bilo(190-200MB) ...takoder je isto i sa Procesima (29-30) :) i racunar radi kao da je sve normalno ,ali tamo pokazuje 50-55% :|

    Eh sada ima li neki nacin da ugasim Auto prepoznavanje hadrvera ili . . . ?
    Znam da se 'CPU Usage' povecava zbog pronalaska novog hardvera ...jer se on poveca tek za 30sec do 1min. poslije svih ostalih procesa (provjereno) :S Zna li neko sta bi moglo da bude ? Da nije lijepo povezano sve ...ne znam rijesenje. :?

    Enise & Company ima'l neki nacin da ovo rijesim ?

    Usput da se zahvalim Dog-u koji mi je koliko-toliko pomogao :smt002
     
  4. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    otidji na add nw hardware pa onda na search for new hardware kad ti nadje auttomatski bi ga trebalo instalirati (skinuti s neta fajlove za instalaciju) ako en onda ne znam
     
  5. n1dal

    n1dal Aktivista

    Kada kliknem na 'Add New Hardware' dobijem ovo : "You can install only one device at a time.Another device installation is underway,when it is finished you can try this wizard again."

    Nashao sam ja na netu tacnu verziju Drivera od naziva CD/DVDRW-a ,i nakon instalacije i restarta racunara ,opet se isto ponavalja :| :|
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako ti neko ne predloži nešto bolje onda ostaje servis :) .
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    probaj uninstalirati skroz cd-drives u device menager-u

    nakon toga restart, te pusti onu default instalaciju, neka win instalira svoje drivere
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Probaj deinstalirati kompletnu granu secondary mastera,naravno ako je drajv spojen kao secondary master/slave. Ne brini,poslije restarta racunara grana ce se automatski instalirati i po automatici bi trebao prepoznati i uredjaje na njoj.

    Problemi kao kod tebe mogu se dogoditi kad prikljucujes novi uredjaj (obicno CD ili DVD drajv), a ako me pitas zbog cega,to ne znam. :oops:

    Probaj ovo, pa ako pomogne, javi.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja bih rekao kad hoces staviti novu optiku, te samo ugasis komp i skopcas novi, bez deinstalacije starog.
     
  10. n1dal

    n1dal Aktivista

    Radio sam i u Device Menageru -> 'Uninstall' i nakon restarta on prepozna novi hardver ,al ona dole ikona kao da je zaledjena.Prvo pokaze da je novi hardver instaliran (LiteOn DVDRW SHW 1635S),pa onda zatim Cd-rom ( lol ).Kada kliknem na nju nista se ne dogadja...i tokom kompletnog rada na racunaru stoji dole. Na Properties nema informacija o Driverima,to me *ebe :roll:
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesi li u zadnje vrijeme skidao neke zakrpe sa kompa?

    Deinstalacija SP i kojekakih drugih zakrpa zna takve probleme praviti.
    Pokusaj repair-ati windowse
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    ama ljudi 10000000 puta sam ponovio, prebacite regional postavke na cro ili uganda, samo ne na bih i sve ce se snimiti.... poslije vrati na BiH.

    znaci sve sto ti je bosnia skloni....
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    Bosna svakim danom,u svakom pogledu sve vise nazaduje.

    Ne mozemo nas jezik nigdje koristit.Bice bolje ako Bog da...

    Meni comp nece da cita INFO CD/DVD-ove.Ne znam sto,al nece.