Toshiba M30X-118

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, Jan 17, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    evo stigo je, stigo je!

    odmah prvi dan nisam sretan... 2 mrtva pixela, sutra idem po novi lap, al ajde-de :cry:

    nadoplatio sam za brži disk i sad je nutra toshiba 60gb/5400/16mb cache umjesto 60/4200/2mb, tako da je u radu totalno usporediv sa trenutnim desktop strojem, ali je apsolutno tih... dok sam 3dmark vrtio vent je radio stvarno tiho, čim sam završio zadnji bench, 4-5 sekunde poslije - apsolutna tišina. ugrađena memorija je samsung 2x256 koja radi na 333 sa 2.5-3-3-7 tajminzima (to je spd i nema opcije mijenjanja u bios-u).

    ekran i tastatura su naj-naj-naj (osim dead pixela), touchpad nije nešto special, ali je bolji od onog u qosmio modelu (kolko sam skužio iz kratkog zajedničkog druženja).

    ukratko (tražim još dobre drivere, trenutno je najnovija omega nutra)...

    3dmark01, moj amd na 9x220 - 9500, toshiba - 10800
    03, amd - 1500, toshiba - 2800
    aida, toshiba 2500/800
    cpumark (pazi sad), amd - 186, toshiba - 206
    sandra cpu arithmetic, amd - 8200/3100, toshiba - 6900/2300+3050
    sandra multimedia, amd - 18600/19900, toshiba - 16200/17900
    sandra drive, amd - 49mb/s, toshiba - 28 mb/s
    sandra ram bandwidth, amd - 3300/3000, toshiba - 2300/2300

    kao što vidite proc je ludnica totalna i 2mb cachea rade ko veliki.

    uglavnom u radu se vidi kako s lakoćom prelazi preko bilo kojeg zadatka i nemam onaj dojam "uskog grla".

    da ne nabrajam kaj sve ima ugrađeno, ak nekog zanima... http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... p=reseller

    eto bit će i slika skoro, samo da sredim kompove i pošaljem desktop u bolje ruke.
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Odlican izbor
    Koliko si dao za Toshibicu ako nije problem :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    čista cijena bi bila 13700kn + nekih 500kn nadoplate diska. mene je bez poreza izašao komplet 10700kn.

    ma samo da poslikam, da vidite taj ekran - to je čudo jedno.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    koliko je to u nashim mambama :?:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    1950€ iliti ~4000km, tj. 1450€ bez poreza.
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    cudi me ovo sa mrtvim pikselima kod mene u firmi a10-101 radi vec godinu i pol svaki dan od 9am-9pm i nista a koriste istu matricu
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    si siguran da je to ista matrica? kolko ja znam ovaj model ekrana je samo u mojem, 15.4" i 17" qosmio-u.

    ma samo da oni to meni zamjene i odmah se lakše diše. evo jedna cura isto kupila ovaj model i sve 5... valjda sam pehist.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    ma totalni respect
    zao mi je zbog displaya, ali valjda ces to sredit.. baci tih slika na forum kad budes imao spremne!
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nema frke, računajte na to... i slikat ću mrtvi pixel, tako da se poslije mogu podsjetiti kako je to izgledalo :D
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Toshibakoludo...hihih...super...ako kad budem kupovao laptop tebe cu zvat :mrgreen:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    e onda neću više znat ništa... sad sam totalno u laptopima bio ovih mjesec dana, al poslije to ispari :D

    još treba i dodatnu opremu uzet... microsoft bluetooth mišonja, eksterna 3.5" ladica i pcmcia lan kartica. al mislim da će to pričekat slijedeću plaću :wink:
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ispravi potpis?
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    hehe 4milje stvarno mora valjat
     
  14. GV

    GV Komšija

    4K a mrtvi pikseli, gdje to valja? Kupuješ na pijaci pa se svađaš kad ti uvale trulu jabuku, za te pare bih ubio onoga što mi je prodao!
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fina stvarka. Nek je sa srecom. Javim se i ja nekad kad uzmem AlienWare. :mrgreen:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    potpis ispravljam tek kad ću vam postat sa lapa, sve po protokolu! :D

    @gv pričekaj slike, pa prosudi o ekranu... ja sam izgleda dobio s*eban model, ali evo odnio sam natrag i kaže mi serviser za 2 sata moj disk će bit u novom laptopu, tako da nemam baš previše zamjerke (makar 2 mrtva pixela nikako nisu materijal za mijenjanje kompletnog laptopa... vjerujem da sam ga kupovao kao fizička osoba, ne bi cijela priča ovako išla).
     
  17. GV

    GV Komšija

    Nemoj me pogresno shvatiti, vjerujem da je laptop OK ali covjek ipak ocekuje da za svojih 4K dobije ispravan proizvod.Znam da se to desava kod te vrste kompjutera ali ne odmah vec nakon duze upotrebe. Mene bi te stvari iritirale do besvjesti jer ti ipak gledas u ekran a ne u procesor, memoriju ili HD. Mozda imas srece sto si tamo gdje je malo kulturnije, ovdje bi vjerovatno bilo problema jer bi govorili kako je to normalno tj. u okviru specifikacija.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma kažem ti da sam kupovao kao pojedinac vjerovatno ne bi ništa novo dobio jer kaže čovjek u servisu da 2 mrtva pixela nisu dovoljni za reklamaciju.

    da mene pitaš, rađe da se desilo sada i rješila se cijela ta situacija u jedan dan, nego da krepaju pixeli za pol godine.

    izgleda da sam baš na loš model naletio... al eto ohrabrujuće je to što mi serviser kaže da od 10. mjeseca prošle godine (kad su počeli isporučivati ovaj model), ja sam prvi koji je imao nekih problema.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    stvarno mi je drago sto si uspio zamjeniti jer je reklamacija na balkanu nocna mora, mada se ni zapad ne moze pohvaliti boljim uslovima.. ona "kupac je uvijek u pravu" ne vrijedi, tako da si, sve u svemu, imao i dosta srece.. eh, sad pitanje za sve, zamislite sta "rade" (opcenito) ljudima koji prvi put kupuju racunar?

    i jos nesto, retoricki, sta si ocekivao da ti kazu u vezi problema osim "vi ste zaista prvi kome se ovo desilo".. na stranu ljude koje znamo "in real life", IT je, ipak, tehnoloska pijaca, sto zbog ljudi koji su se "nasli", sto zbog trzista na kojem izlazu..
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam, puno je tu sreće u igri.

    pričo sam ja sa par servisa prije kupovine (da ne bi bilo nismo znali) i uglavnom svi kažu da je ovo relativno novi model i da još nisu imali nikakve reklamacije (uglavnom velike shop-ove sam zvao), tako da može biti da čovjek istinu govori... ili svi skupno lažu :D

    ma to ti kažem, ljude varaju di stignu i mogu... kad ja kažem ljudima koji kupuju komp, strpite se dan-dva da nađem vremena, pa ću ić s vama... ali svi bi komp odmah i onda se dešavaju takve prevare da ljudi ne dobiju čak i neke komponente koju su platitli... da ne pričam dalje.