Trebam Grafičku do 100KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Denyboy, Feb 18, 2008.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Najbolji izbor bila bi 1650PRO ili 7600gs.Dosta igara išlo bi sasvim OK na medium detaljima.
     
  2. Denyboy

    Denyboy Novi član

    ok hvala. Sutra idem da kupim preostalu komponentu tj. graficku.

    Ok hvala na savjetima ATI ta je prodata nazvao sam, ostale dvije su prisutne tako mi je nesto privlacnija ova 8400GS. Za sad favorit.


    U medjuvremenu se pojavila opcija ATI HD2600 Pro 512 RAM i ATI Sapphire x800GT PCI-e 256 MB GDDR3 (256-bit bus). Malo jsu skuplje nego ove druge, ali mislim i da je bolja. Uglavnom u granicama mog budzeta. Pa u poredak uvrstite i ove dvije ako može. Hvala još jednom.

    Jos samo graficka ostala pa da kompletiram PC.

    Izvinjavam se sto ovako konstantno pitam za druge graficke, ali nailazim stalno na nove razlicite oglase.
     
  3. GW

    GW Moderator

  4. Denyboy

    Denyboy Novi član


    Što kad imam vas :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003

    zeza. Hvala.
     
  5. Denyboy

    Denyboy Novi član

    bog te mazo ja sa pocetnih 100KM na kraju zavrsio na 370KM :lol: :lol: :lol: :lol:

    hahahahahaahaha.

    I kako ce mi ici igre tipa CRYSIS. Hocu li moci igrati na 800x600 na medium detaljima sa:ž
    P4 3.0Ghz
    2GB RAM
    i ova hd260 pro 512MB kartica

    Kako li ce sada ici VISTA.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Evo vidiš, ja sam znao da ovo sve vodi do crisisa i viste. :D
    Ti si isti ko ona syss-ova 64-bitna teta.
     
  7. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Ma hehe. Chrisis nemam toliko ni namjeru igrati. To me tek onako interesuje da vidim kako stojim sa novijim igrama. Posto je crysis bas zahtijevna pa je fina referensa.

    A VISTU hocu da probam. Znam da XP ima bolje performanse i to, ali ja volim sve probati pa sam zakljuciti.

    Ne odgovori mi niko kako ce to otprilike ici.
     
  8. Talnay

    Talnay Aktivista

    Steta sto si propustio 1650pro, al dobra je i 2600pro.
    Crisis ce moci na low detaljima nekako. I dosta novijih isto... Ma imas ti tonu starijih a dobrih igara,prvo ti to predji, pa kad dobijes novi racunar, onda se peglaj sa crysisom i ostalim igrama.
    Vistu slobodno probaj, nista posebno, samo usminkana.. Na pocetku ce ti se svidjet, a za kasnije neznam.
    Sretno i pozz!!!
     
  9. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Evo danas sam kompletirao PC i instalirao sistem i probao.

    Pentium 4 3GHZ
    2 GB RAM
    ATI PCI x1650pro 256 RAM (ipak sam našao na prodaju)

    Mogu vam reci da sam postigao što sam i htio. Čak su rezultati zeznuli sve pesimiste. Crysis ide, ali doduše srešem kvalitet, ali ide više nego solidno.

    Sve gore navedeno + maticna postigao za 330KM.


    Hvala svima još jednom, nadam se da nisam bio napast. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Ja fakat ne znam o kojim dual procesorima za potrebe CRYSIS-a govore pojedini, te da ova mašina može vrtit crysis samo na low. Te da mi je bolje neki dualcore uzet.

    Sa OMEGA driverima vrtim na 1024x768 i vecinu opcija na medium i ide igra glatko bez stekanja na mom PC-u. Povremeno ono svakih 5-10 minuta štekne na sekundu, ali inace pici ok bas onako kako sam i htio.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja ti moram reci ovako, ne seri!
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma pusti dog, znas da ima levata kojima je igrivo na 10FPS. :lol: :lol: :lol:
     
  13. Denyboy

    Denyboy Novi član

    A ti prestani jesti moja govna, pa ja necu srati. Ako ćemo se vrijeđati.

    FAKAT TI GOVORIM. Bez ljutnje. Ide mi otprilike isto kao i na 800x600 sa sve na low, jedva se razlika primjeti.

    COD 4 sve skoro na maximumu osim antialiasing-a, koji je isključen ide predobro.

    A za drugi odgovor, ne kazem da ne treba dual-core za optimalno igranje, ali su meni govorili i ovdje i na PP da cu moci jedva na Low. Sto nije istina. To je poenta.

    Ako cemo se vrijeđati nastavite. Na taj nivo se svako može spustiti. A ja sam vam činjenice iznio vjerovali vi ili ne.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ne izazivaj na vrijeđanje, nisi vidio po čemu smo poznati :D
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lupas gluposti i to ti necu dozvoliti. Sutra ce netko ovo procitati, i kupiti istu takvu masinu misleci da je to tako. Ja imam otprilike tri puta jacu masinu od tvoje, u svakom pogledu. I crysis jedva da ide na 1280x960 na medium detaljima. Rekao bih da ide onako kako je zamisljeno na 1024x768, sa medium detaljima, bez AA. Ako tvoja masina izgura crysis na tim detaljima bez stekanja ja ti dajem guze.

    EDIT: Bilo je jos takvih u ono vrijeme kad im je Far Cry isao na 9200se, 256MB rama i celeronu 2.4 na 1280x960. I naigrali su se. :mrgreen:

    BTW rekao sam "ne seri" u smislu ne lupaj ili ne lazi. Niti sam imao namjeru niti sam te uvrijedi. Iduci put kad bilo kome kazes da jede govna, ides u Banovice prvom klasom.
     
  16. Denyboy

    Denyboy Novi član

    dobro care evo mogu li ikako u crysis-u upaliti da mi framerate broji pa cu uzeti screenshot ili slikati monitor digitalcem.

    ATI x1650
    P4 3.0Ghz
    2G RAM

    Sve ga mi igrivo 1024x768 vecina na medium-u. Nisu gluposti. Kontam da sta hocete da kazete da ce raja kupovati ove konf. da igraju to. Nepreporucujem. Ali ovo sto kazem je fakat istina. Svejedno mi je vjerovali ili ne.

    P.S. A ja samo uzvraćam na uvrede.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    skini fraps i pošalji koji ss da riješimo to jednom za stalno.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    a da mu das link? :lol:
    denboy pogledaj moju konfu,ako nije jaca,onda nije ni slabija od tvoje,a crysis sve na low 1440*900 ne znam moze li izgurati 30FPS u normalnoj mapi :|
     
  19. Denyboy

    Denyboy Novi član

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ja fakat ne znam šta treba da vam dokažem. Hvala sys za ovaj program nasao sam ga.

    Ja ovdje iznesem nesto, a ovi me napadaju. Pametujete bezveze.

    Čak sam okrenuo prema zidu sa malo textura i obrade da nabijem FPS što više :smt003

    rezolucija je 1024x768, sve je na medium, samo su shadows na low podešene. Igra se krece od 25 do 45 FPS, a najvise se zadrzava oko 35 FPS. Sve na prvoj uvodnoj mapi. Kad je nekad previše akcije zna da opadne do 20, pa u nekim najgorim slucajevima i do 15 FPS na momenat samo. Ali veoma rijetko.

    Šta još treba.
     
  20. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Evo i primjer DOOM3

    1024x768 HIGH DETAILS
    [​IMG]

    CALL OF DUTY 4
    1024x768, Sve upaljeno i sve teksture na HIGH
    [​IMG]

    Čuj "ne seri", "levata". Ja fino sa vama, a vi kao da ste balavci. Ko zna mozda ja fakat sa djecurlijom imam posla. Kakvi ste vi moderatori vrijeđate članove. Mislim sramotno matere mi.


    Samo da pitam kod ove ATI x1650 kartice. Kada igram igre cooler postane 3-4 puta glasniji. Jel to normalno da bude bucniji. Kontam da radi više jer se grafička opterečuje, ali je glasan relativno.