Trebam Grafičku do 100KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Denyboy, Feb 18, 2008.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Doom3 i HL2 nisu toliko procesorski zahtjevni tako da ce sa 9800pro letiti, jedino bi moglo malo zastajkivati na pocetku levela zbog male kolicine rama.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako god, P4 na 1,6GHz je preslab za bilo sto, jos ako je Willamette... :lol: :lol: :lol:

    Ja sam vec rekao sto mislim, ne uzimati nikakvu jacu graficku. Igraj radije neke starije igre koje nisi ranije odigrao. ;)
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Ima i toga, nek se fati Planescape Tormenta ili Fallouta 2 ako nije igrao i miran je bar 3 mjeseca :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ili da cim skupi 150KM uzme ono sto je brzi rekao, time moze odgodit kupovinu novog racunara.
     
  5. Talnay

    Talnay Aktivista

    dobar je taj procesor p43.0, jaran mi igra sa njim i 7600GT sve nove igre bez problema, iako ima 2gige, samo je grafa u tom oglasu prestara, bolje ti je naci neku 6600GT. Ili ipak sacekat jos malo sa kupovinom novog racunara. Ako nemozes cekat, najbolja opcija ti je sto sam ti rekao. Da ne kupujes sada nesto novo sto mozes naci polovno u oglasima.
    Samo polako ;) nemoj se zalijetati...
     
  6. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Našao sam matičnu i procesor koji ću kupiti.

    Samo de mi recite kakvo je vaše iskustvo sa ovim polovnim stvarima. Je li se često dešava da nekome prodaju pokvarenu robu i nevrate pare nazad. Samo me interesuje kakvo je vaše mišljenje o tome.
     
  7. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Imam i par pitanja.

    Može li na ovu matičnu ASUSOVU P5P800 što sam ranije spomenuo koja ima AGP slot ici PCI-E grafička na onaj PCI slot obicni.

    I gledao sam tu asusovu i moju ploču i izgleda da će se sa lakoćom uklošpiti u ATX midi kučište. Makar mislim da mi je MIDI kučište.

    Posto cu sada imati 3Ghz P4 i 2Gb RAMA-a koje ću kupiti koju mi grafičku AGP preporućujete da mogu i novije igre igrati, ali onako da se polovne mogu do 100 maraka i mozda kusur uzeti. Uglavnom zbavio sam vise para nego ranije.

    I koja da li će mi RAM biti kompatibilan sa ove p4b-m na P5P800. Ako ne kakav RAM ide na P5p800
     
  8. Denyboy

    Denyboy Novi član

    hajte molim vas da mi neko odgovori na pitanja, imam namjeru u sljedecih 48 sati da sklopim sve.


    da li će mi ovaj RAM CELETRONICS DDR II 1GB PC533

    ici na ASUS P5P800 SE matičnu
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

  10. syss

    syss Veteran foruma

    na tu matičnu ide SAMO agp grafe i ddr1 memorija.
     
  11. Denyboy

    Denyboy Novi član

    E ovako ce to izgledati

    P4 3 Ghz
    1GB RAM

    ja mislim da je to dovoljno da bi se igrale novije igrice na medium. Sada ne mislim na CRISIS i BIOSHOCK, ali na ove druge.

    Još samo jedan savjet od vas mi treba, koju od sljedecih grafickih i sta mislite o njoj i kompatibilnosti sa vistom.

    ATI Radeon 9600 Pro - 256 MB
    nVidia 6600 128Mb
    GeCube radeon 9550 256MB DDR2 AGP
    ati radeon 9600xt - ovu mozda jer je mozda prodata

    Pošto nisam moga nači bolje do 100KM. Ako neko zna gdje se mogu bolje nabaviti recite.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P4 na 3GHz, 1GB rama, kartica koja je stara cca 3 godine i Vista, ubojit tandem. :D

    Radije NV6600 sa 128MB uzmi.
     
  13. Denyboy

    Denyboy Novi član

    dobro sad, jebo vistu. Kako će izgledati na XP-u što se GAMING-a tice.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moci ces igrat igre iz Doom 3 ere. Pokoju novu na low detaljima, ovisno o zanru igre, sportske ce ti haman pa letjet. Nazalost, to je sve.
     
  15. Denyboy

    Denyboy Novi član

    ma za ulozene pare vise nego i dovoljno, to sam i htio postici. Igre iz DOOM 3 ere da idu.

    Za 8 mjeseci novi nabavljam, ali nisam mogao cekati. Zavrsio semestar na faksu namucio se ko konj da sve polozim i rekao sam si sada da cu masovno igrati nesto jer nisam zadnjih pola godine nista nikako.


    Hvala vam svima. Jos samo bih volio da jos neko prokomentarise koju graficku odabrati. Steve_Ray koliko si siguran da je 6600 bolja opcija od svih drugih. Jel to onako tvoje misljenje subjektivno ili objektivno gdje se vecina slaze. Tek da vidim. Hvala ti puno. I svima ostalima.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Brza je, a s druge strane jedina ima podrsku za SM3.0, sto je za pojedine igre minimum. Ruku na srce, te igre se bijedno vuku na 6600 vanilla kartici, ali je svejedno bolji izbor od 9600Pro. Kolicina megabajta nema nikakve veze, nego naprotiv odmaze. Mnoge 9600Pro kartice sa 256MB memorije dolaze sa sporijom memorijom na svega 400MHz, dok je "standard" za 9600Pro 600MHz.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    6600 je generaciju ispred 9x00 serije. Nemoj da te zavaraju megabajti :lol: nijedna od tih sto si naveo ne moze iskoristiti tih 256MB, oni je samo usporavaju, tj. memorija je sporija nego u 128MB modela.

    edit: prestize me.
     
  18. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Narode evo dogovorio sam se veceras uzimam

    Pentium 4 3Ghz
    2 GB RAM-a
    i maticnu sa PCI-E 16x slotom za graficke

    Izvinjavam se što sam vas peglao sa AGP grafičkim karticama čitavo vrijeme. Hehe. Jes da je bilo uzaludno, ali i interesantno.

    E sada jedino ostaje dilema između GeForce 8400 GS i GeForce 6600 GT i ASUS EAX1650PRO, koje su mi raspolozljive.

    Naravno da ovo 8400 zvuci bolje, ali ova oznaka GT i GS nekontam. Posto ima slucajeva kao da je GeForce 3 jaci od GeForce 4MX.

    Pa da mi pojasnite što prije da danas uzmem vec.

    Molim vas da mi ih poredate po kvalitetu na 1 2 3 u slucaju da neka sa oglasa bude vec prodata.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    1.ASUS EAX1650PRO
    2.GeForce 6600 GT
    3.GeForce 8400 GS(loša karta,za ofis rad)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    8400GS nije puno sporija od 6600GT, a ponegdje je i brza. Ima Purevideo, manje trosi, vise se clocka. Ima DX10. :lol: