Tri monitora i jedan PC

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ensark2, Oct 4, 2008.

  1. ensark2

    ensark2 Novi član

    Zanima me da li je neko probao spojiti tri monitora na jedan PC? Citao sam na netu da ima nekih da ubace jos jednu graficku pa onda spoje tri ili cetri monitora. Nisam nikad probao ubacit dvije graficke pa me zanima ima li neko da je to probao. Naravno PCI-express.

    Ovo je prvi dio pitanja ono sto meni zapravo treba je slijedece:
    Imam dva racunara jedan aktivni i jedan backup. Potrebno mi je da imam uvijek 3 monitora.
    Postoji li neki KVM Switch tako spojim ova dva racunara na njega sa jedne strane, a sa druge strane tri monitora mis i tastaturu? Onda bih preko KVM Switch-a mijenjao izmedju aktivnog i backup racunara. Naravno u oba racunara bih bile po dvije graficke ako je odgovor na prvi dio pitanaj pozitivan.

    Pozdrav
    Unaprijed Hvala
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To sa ubacivanjem grafickih radi i za ATI i za Nvidiju, obevezno je jedino da imas maticnu sa dva PCI-E utora. Kod Nvidie postoje ogranicenje da ne mozes koristiti SLI u slucaju multi-monitor setupa, ali tebi SLI ionako nije cilj. Naravno, nije moguce mijesati ATI i Nvidia graficke.

    Ako kupujes novi PC, odlican izbor ti je 780G ploca sa DVI+VGA izlazima, i na to dodas jos jednu ATI graficku i imas 4 izlaza.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    mislim da je u onoj famoznoj semptebarskoj verzji drivera Nvidia dodala podrski za SLI na multimonitor okurezenjima.
     
  4. ensark2

    ensark2 Novi član

    Ok predpostavljao sam da mogu 3 ili 4 monitora. Vise me brine ovaj KVM Switch. Da sebi to pravim nebi mi bio problem nego to ce stajati u centrali gdje dezurni operater nece znati sam da prebaci. Zato mi je potreban neki KVM Switch koji bi trebao da ima tri video ulaza sa jednog racunara i isto tako za drugi racunar. Tako da u slucaju da predje na backup racunar samo prebaci na KVM Switch-u na backup da ne mora kablove prebacivati.
     
  5. ensark2

    ensark2 Novi član

    KVM Switch koji moze ima 4 DVI ulaza sa jednog izvora i tako dva puta kosta 2000USD hehe jeftinije uzeti monitora. To ce izgleda biti to.
     
  6. perke

    perke Aktivista

    mozda ti kvm i ne treba, probaj sinergy.