TSW - The Secret World

Discussion in 'Igre i konzole' started by Noob Saibot, Jul 28, 2012.

  1. Noob Saibot

    Noob Saibot Novi član

    [​IMG]

    Nisam nigdje vidio thread o The secret world pah evo ga sad! :D

    Interesuje me imal ko da igra ovo, ili planira da krene igrat ? Probo sam dosta MMOs, neke igro jako dugo al ova je fakat nesto 'posebno' :)

    Sljedeci vikend mozes probat besplatno; http://massively.joystiq.com/2012/07/27 ... -celebrat/


    PS; pozdrav ENISE!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pozdrav,

    Hajde navedi malo vise detalja po cemu se razlikuje od standardnih MMO-ova, sta ti.se posebno svidjelo i sl.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Da se priheftam sa videos od igre :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. vutra

    vutra Komšija

    Moje iskustvo:

    Definitivno nešta drugačije.
    Ono što TSW izdvaja od ostalih MMO igara (bar ovih što sam ja igrao) su misije kojih ima nekoliko vrsta.
    Definitivno najzanimljivije su investigation misije za koje generalno treba imati "mozga" :D
    Jedan dio jedne takve misije (misije su urađene po tier-ovima) je "dekodiranje" poruke na slici:
    [​IMG]

    Druga misija recimo traži dekodiranje morzeovog koda (na osnovu zvučnog signala, ne tački i crtica).

    Ostale misije su pretežno fedex tipa, i poneka je ubij x of y (x<10 :mrgreen: )

    Igra nema klasa, već igrač sam bira set skilova koje će korisiti i moguće je otključati sve skilove. Postoje tzv deckovi koji su tu samo da pomognu onim neodlučnim u izboru skilova. Izbor oružja definiše skilove koje koristite i možete nositi 2 oružja u isto vrijeme, i možete imati 7 skilova na skillbar-u koje možete mijenjati kako/kad želite.

    Također "nema" lvl-a, što je teoretski tačno, ali praktično je to izvedeno kroz lvl-e opreme koju koristite.
    Holy trinity ne postoji, ali chat je standardno popunjen "lfg dps for polaris" itd., znači, ht-a nema, ali igrači su ti koji oblikuju igru u takav tip :roll:

    Priča je onako. Već drugi put prelazim startnu zonu, pa je escape moj najbolji drug :lol: . U biti osnovna premisa je da su sve legende i bajke istinite, i na osnovu toga rade priču. Cutscenes su po mom mišljenju malo iznad SWTOR-ovih, ako ništa, malo su dinamičnije i filmski urađene, ako zanemarimo lipsync koji je horor.

    Borba je definitivno najslabiji dio igre. Standardni build, build, build, elite... i tako u nedogled. Efekti su nezanimljivi izbor zvukova za skilove je jaaako mali i generalno dosta slikova je po izgledu i zvuku isto samo u pozadini imaju par brojeva drugačijih.

    Ima i par problema:
    -Replayability je 0 po mom mišljenju, jer je jako linearna po tom pitanju i nema alternative pri prelasku neke od zona, svi počinju u istoj zoni i to svaki put bez obzira na "društvo" koje izaberete (templari, iluminati i dragon-i).
    -FPS je na sve strane, pa iako su radili s nvidia-om, ni vlasnici nvidia kartica nisu baš imuni, o amd-u neću ni govoriti. Generalno, igra je neoptimizovana.
    -Cash shop, iako je tu samo "kozmetika", postoji potencijal i za ostale stvari a uostalom P2P je igra, i tu mu nije mjesto, ali haj'
    -Najskuplja MMO pretplata, gdje svi u EU zoni plaćaju 14.99€, a ako ste izvan onda navodno imate pravo na pretplatu bez VAT-a (ovo ostaje da se provjeri). Za sve izvan EU i US, plaćanje je također u eurima, go figure :roll:
    -Bugovi i bugovi


    To je ono čega sam se sjetio :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam nesto malo igrao i combat je skroz nezanimljiv, daleko od toga da igra vrijedi pretplate.
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Ovo je više MSPO igra :mrgreen: tako da za onih besplatnih mjesec dana vjerovatno možeš "preći" cijelu igru.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I cini mi se da im je cilj ubrati sto vise para na launchu i onda preci na novi MMO :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Pa vidis da se i EA tu vrti :)
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    Navodno, EA je samo distributer za US tržište, i navodno nemaju ništa s razvojem igre. :D

    Što se tiče novog MMO-a, sumnjam. Ragnar još uvijek treba završiti Dreamfall Chapters za koju je rekao da će
    početi/završiti nakon TSW-a (već je profurao mark od 6 godina od zadnjeg TLJ-a :evil: ).