Tuzla & vodobrusni papir

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Stevie_Ray, Feb 22, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje kupit? Bio sam u Gvozdjaru, Flesu, Amosu i jos par radnjica. U Flesu imaju max 1000 granulaciju (nikad nisu ni imali vecu), a meni treba jos 1500 i 2000. Oni vele da pogledam ondje na Crvenom 7, budem u ponedjeljak, ali ako netko (ili neko :D) zna gdje ima, da ne hodam dzaba.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta to hoces polirat proc :lol:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znam konkretno za Tuzlu. Zaleti se negdje gdje prodaju auto-lakove. Ja sam u sarajevu nasao do 2700.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Toliko udaren nisam, prodavat cu ga kad izadje E7300. :D Za freezer je to, jerbo baza mu je toliko hrapava da mozes turpijat nokte na njoj. (Probao sam :D) No to ga ne smeta previse da zgazi stock cooler za 15C. :lol:

    @Dog, evo ovo gdje navodno ima, tj. gdje su me ovi iz Flesa poslali i jest radnja koja prodaje auto-lakove. :D Valjda bude tamo.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Haj jedno offtopic... na koliko si nakucao E2160?
    Moj E2200 nece preko 2,9ghz da brat ... brata
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    ajd kad odes a ako bude tamo (1000+)reci nam koja je radnja,hocu i ja da uzmem
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3.2GHz za 24/7 pri 1.384V (u idleu 1.075V i 2.1GHz), max stabilno oko 3,4GHz (trazi jako puno napona), apsolutni max 3.5GHz.
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=317453

    Imam hebeni wall negdje izmedju 390 i 400MHz, al svejedno kad je ovih 3,2GHz beton. Vise ne bih ni dizao. Taj tvoj mora ic vise, jedno 3.4GHz stabilno.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa mora ba,moj E2180 ide na 3.0.Ali srce napon ko elektricna stolica :D Moze i vise gledam po netu ali bojim se da sta ne sprzim..
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Danas uzeo u Maestro-u kod Crvenog 7. 0.75KM komad, ima raznih granulacija, 500, 1000, 1500, 2000. Makar te sam ja uzeo. Komad stakla 1.5KM sto ukupne troskove cini 4.5KM.

    OK, idemo na poliranje. Najduze sam radio sa onim od 500, jedno pola sata, kako bih sto bolje poravnao povrsinu, a onda po jedno 20 min. svaki sljedeci, nije bas da sam gledao na sat. :D

    Nece bit slika, jer nemam cim uslikat. Povrsina je glatka, sjajna, ali nije kao ogledalo, jednostavno nema onog sjaja. Nisam koristio pastu za poliranje, tako da je do toga. Svejedno, vratim kuler u kejs, razlika 1C. :lol: :lol: :lol:

    Sad imam ispoliran freezer i to je to. Na kraju krajeva, ovo nisam ni radio zbog temperature, kao da mi ga je zao da radi non-stop na 3.2GHz. :lol:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam polirao svoj TRU120E i dobio sam ljepe rezultate....nekih 5-6C.
    Isto kao i kod tebe.....baza nije kao ogledalo jer nismo koristili pastu ....ali je puno vise glatka nego prije.
    Cuo sam da polir pasta samo može pogoršat stvari jer ulazi u pore , umjesto da u te pore uđe termalna pasta.

    Obavezno na kraju kada ispoliraš uzmi 2000 vodobrusni papir i rukom nekih 5 minuta poliraj bazu da ne bude izoblicenja .
    Tek nakon tog završnog poliranja rukom dobijes neki približni efekat ogledala.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ja ni htio ogledalo, da se razumijemo. Jednostavno sam htio glatku povrsinu, jer je freezer inace vrlo hrapav.

    Zasto nema poboljsanja? Pasta popuni sitne neravnine kakve su bile prije poliranja. Baze freezera je bila i ostala ravna. Zato nema promjene.

    Ti sto si dobio 5-6C to je zato sto TRUE120 nema ravnu bazu.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja samo dobio 3-4 stepena, ako se dobro sjecam, poliranjem frizera.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da imas TRUE, morao bi znati da je baza tog coolera sve samo ne ravna. Namjerno su napravili neravnu bazu kako bi kompenzirali konkavnost mnogih C2D procesora.

    @Dog: ti si jos dobar, kod mene samo jedan celzijevac. :D Moguce da ti je baza bila malcice neravna. Ili jednostavno pasti bolje odgovara ispolirana baza. Jos mi jedan razlog pada na pamet. Moj proc niti naclockan ne trosi puno, pa moguce da ne moze doci do izrazaja efekat poliranja.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma da :smt003 .... znaci TRU120E opet i sa ne ravnom bazom ima jedne od najboljih performansi kada su u pitanju zracni cooleri.
    Nebih bas rekao da je baza ne ravna...nego jednostavno nije dobro ispolirana.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas moras sve pogresno napisati? :smt005
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ovo nije forum gdje se gramatičke greške ispravljaju......ako ti hoces uzeti taj posao onda bujrum...ali nemoj nikog zajebavat.
    A ti stiv samo kontru radiš.
    Da covjek kaze nebo je plavo ti bi rekao da je crveno :smt003
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dakle ja pisem da TRUE120 ima neravnu bazu samo kako bih tebi uradio kontru? ROFL stari. :D

    http://www.frostytech.com/articleview.c ... cleID=2244
    TRUE120 gubi od obicnog Ultra-120 samo zato sto ima neravnu bazu.

    [​IMG]
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Znaci moj bi procesor davno izgorio kad bi mu dodirna povrsina bila par milimetara kvadratnih :D
    To mora da su dobili los primjerak.... jer su u mene temperature idealne.

    A pored toga ima jos dosta review-ova u kojima TRU120E je bolji od TRU120 i zasto bi ja sad povjerovao na ovo.

    btw....ovo nije tema u kojoj se raspravljamo koji je hladnjak bolji...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Frostytech ne testira coolere na procesorima nego imaju svoje metode. Moguce je da bi extreme na kakvom konkavnom C2D procesoru potukao obicnu verziju, sto je posljedica neravne povrsine.

    Proc ti ne bi izgorio ni da je povrsina jos manja, jer je samo jezgro (tj. jezgra, jer ih je dvoje) znatno manje od povrsine IHS-a.
     
Thread Status:
Not open for further replies.