Tuzla wireless city

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Sep 25, 2008.

  1. Toka

    Toka Aktivista

    Sladje je u drustvu,"besplatno" nema sta. :D
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    npr u sarajevu je telecom pokupio nake pare od donacija usa da se napravi free wifi u centru grada, oprema postavljena za neki tamo sff, radilo 2 dana, zaklopili i zdrao...

    a to ce tako biti sve dok mtel,logosoft ili neko te klase ne postavi nesto sl i pocne mlatiti dobre drzavne pare.
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Imas u Prijedoru jedan besplatni hot spot ;)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da to su samo manja podrucja. Ovdje se radi o pokrivanju cijelog grada, bar se tako prica da ce biti :)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja koliko sam skonto pokriveno je podrucje precnika 100-200m. Dok ne bude cijeli grad, nema se o cemu pricati. Takvih hot spotova puna BiH, da ne govorim o regiji. Ja bih volio da to bude tako kako su najavljivali, volio bih da nam cijelu drzavu pokriju, ili barem gradove, ali nema od tog nista. To je bila predizborna suplja.
     
  6. JasonH

    JasonH Aktivista

    jel mu barem dobro prosla predizborna :mrgreen:
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tuzlaci, kako ide rapidshare preko wirelessa :smt003
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene interesuje da li neko zna koliko kosta pokretanje wirellessa u centru grada,recimo u kurugu od 300-400 metara,moze i manje,do 200 m
    kakva oprema treba,da li to svaki provajder moze uraditi i koliko to recimo kosta,neka okvirna cijena
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ne kontam kakve to veze ima sa besplatnim WiFi hotspotovima u TZ
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. Looney

    Looney Komšija

    Od opreme ti treba AP, veća/jača omni antena, kabl od AP-a do antene i konekcija na koju bi to sve spojio :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala looney