TV out problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Nov 30, 2005.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ovako...

    imam sliku na TV-u, rega sve, sve radi, pokrenem film, divx (nisam probao sa DVD-a) nema slike!

    ide subtitle, ide sve, kada ugasim full screen ima desktop-a, sve radi, ali nema filma?


    sta joj je? :roll:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u overlay meniju u driverima stavi theater mode, i format tv-a. ako opet ne upali probaj divx pustiti preko radlight playera. dosta puta je upravo promjena playera bila dovoljna.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    probao sam mp10, bsplayer, micro dvd, isto, a kada prebacim u theatre mod, i format TV-a ima slike, ali onda ide samo FILM u fullscreen modu, i nista drugo, tj. ne idu titlovi!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    RadLight player.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    dok ga nadjem :D polako :D
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Probaj sa ovim programom.Ja sam sa njim sve nastimao:

    Download: TV-Tool.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    samo bs player trebas,

    a kada ukljucis tv on ga stavi kao secondary, eh ti stavi tv kao primary a monitor kao secondary i sve bi trebalo biti udure.
     
  8. _Adis_

    _Adis_ Novi član

    Kao sto kaze AdiBoy, ako zelis gledati film na TV-u, moras podesiti TV na primary, a monitor na secondary. Na mojoj kartici to se nalazi u meniju: nview display mode->clone->TV+Analog display.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nidje veze. kod mene radi upravo suprotno bez problema.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako netko ovdje lupa.
    TV Tool sluzi za nVidia kartice.

    @Qler, ako imas ati tray tools instalirano, idi na display>settings, namjesti na TV da bude clone, i pod theater mode, pod clone, namjesti da ti bude Theater, full screen

    Ako to ne uspije, otvori display properties, >overlay>theater mode option, i podesi theater mode ili same on all
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Ja mislio da je u Qlera nvidia.Zahebo sam se :oops:
     
  12. GV

    GV Komšija

    smanji rezoluciju?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    a ima ona neka fora da isključiš overlay u bs-u ili tako nešto... nisam ziher.
     
  14. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    kao sto ti rekose, problem rjesiv s:
    1) Ati control panel->Overlay->Theater Mode->Full screen video->4:3
    2) BS Player->Subtitles->Draw subtitles to Overlay surface
    ugodno gledanje :)
     
  15. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Mora ti TV biti clone postavljen kao sto kazu gore. Slika na PC-u ti se mozda malo promjeni ali na TV-u ce biti orginalna. I onda kada pokrenes FILM - ja to radim u windows media playeru, ima sve. :D
    Ja sebi sliku riktam tako sto odes na Desktop Properties, settings, advanced, display, i tamo nakon sto prikljucis kablove, ukljucis tv ikonicu (s crvenog na zeleno) i mozda odaberes to TV i imas tu negdje CLONE. Ja koristim aTI catalyst drivere. Najbolji su definitivno. :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ama ide sve, imam ja sliku samo mi nece .avi! tj ne ide film... probao sam to theatre, sve moguce kombinacije... nece.... sve mi prikazuje samo nema filma...


    evo instalirao sam danas zadnje catalys i nece da mi pokrene contorl center, kada dize sistem javlja neku gresku. a sa omega driverima radi bez problema..
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za Catalyst Control Center moras imati .Net Framework instaliran.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    cuj?
    to nisam znao.

    haj na info CD ima .net pa cu to srediti

    hvala na inf :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    skini finalni 2.00 sa MS sajta. izasao je nedavno, pa ne znam ima li na Info CD-u.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislim da ima na ovom sto ce sad izaci.

    a sta konkretno radi taj .net.

    to mu ga nesto dodje za aplikacije ko dx za igre jel?