TV se resetuje sam od sebe

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jul 20, 2021.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    U zadnje vrijeme mi se pocelo desavati s Samsung TV da se cak i pri samom pokretanju resetuje nekad i dva puta.
    Onda radi uglavnom dobro vecinu vremena.
    Resetovanje se desava pri pokretanju, ali i nekada u toku koristenja totalno random.
    Sta bi moglo biti? Mozda kondenzatori?
    TV je UE37ES500.
    Razlog sto roditelji ne zele mijenjati ovaj TV je sto imamo tacno jednu rupu u ormaru gdje u milimetar stane TV od 37”, a ove velicine se vise ne proizvode.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako mislis resetuje? Sam se ugasi pa upali?
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, upravo to, i to se ugasi pa upali vise puta, jutros 2 puta zaredom, pa radio kratko i onda jos jednom, evo dosad nije nijednom se gasio.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda zvuci glupo, ali da nije do daljinskog, da zaglavi power dugme?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj ga rastaviti i ocistiti kontakte. Ili ako imas drugi daljinski od samsunga ili koristi mobilnu aplikaciju za daljinski, a izvadi baterije iz tog sto sad koristite.
    Pa vidi kako ce ici. Ako i jeste kvar u tv-u ne vjerujem da je velik kvar, svaki tv majstor bi to mogao rijesiti.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije do daljinskog evo sad sam probao, upali se i ugasi normalno, kaze otac to je samo prvi put ujutro kad upali i onda nekad tokom dana totalno random, ali onda nastavi raditi normalno.
    Jedino kontam jos da ne gubi struju negdje, tj da nije do power cable ili da nestane struje u produznom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce je i to, provjeri kablove i konektor sto ide u tv.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko zna šta je, možda ploča, možda struja. Meni se tako palio gasio, onda se sam smanji ton, pa sam šalta kanale.
    Evo prestalo samo od sebe, nema problema već par mjeseci.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk