1. sffovac

    sffovac Novi član

    vako
    imam graficku 6600gt, e pa kupio sam kabl da je spojim sa tv, sve sam fino spojio :) , ali na tv imam samo crn ekran s nekim cudom bijelim koji skace po ekranu od vrha prema dnu, e kada sam stvio da mi tv bude primarni displej na tv se pojavi i desktop, ali opet 'leti' i slabo se vidi, a i bez boje je, probao sam i mijenjati sa pala na ntsc, ali nije ni od kakve pomoci, imal ko kakav solution, inace tv je str nekih pet godina i samsung je :) ako to ima kakve veze :)
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Probaj odabrati kao način spajanja Composite-S Out. Jer to je SCART, i naravno mora ti biti na PAL. To će ti dati boju.
     
  3. sffovac

    sffovac Novi član

    gdje da podesit taj Composit-S Out, ne znam da sam ga igdje vidio :?:
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Desni klik pa na Properties, pa onda Settings, pa Advanced. Ideš tamo gdje su postavke za grafičku karticu pa onda nađeš gdje je TV uređaj (Ne sjećam se) i onda desni klik na njega. I opet se ne sjećam, uglavnom tamo gdje se štima TV Format treba odabrati Advanced.

    Zaboravio sam.
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ima li te opcije na 9550 128 MB? Zna li ko? I gdje ima kupiti odgovarajući kabal i koji je to kabal?
     
  6. sffovac

    sffovac Novi član

    ma to je u dure, ali kada prebacim na pal na ekranu se tek nazire slika, jedva mozes raspoznat wallpaper, a kamo li nesto skontat sitnije, ima vise palova i sa svim sam probao, cak sam donosio i noviji tv da probam , ali opet isto, imal jos kakvih prijedloga, a za kabl, imas ondje gdje je beneton, 'prekoputa imperijala', radnja se zove elektronik centar ili nesto slicno
     
  7. monK

    monK Komšija

    tamo imas sve kablove
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    I odvaljuju od bubrega momacki.
     
  9. sffovac

    sffovac Novi član

    pa uzeo mi za kabal petaka, neznam nije previse, a imas i u merkatoru cca 20 km, pa skontaj, nego kako ba da ja ovo sad namjestim, imal ko kakav prijedlog, evo citav dan muku mucim :)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kako ne možeš riješiti problem? Čitav dan...
     
  11. monK

    monK Komšija

    istina, ali su drugi onda još veće momčine...
    ja sam svoj usb kabal dug 5 metara prošle godine odnosno pretprošle platio 5 KM, pa ti sad kontaj ko odvaljuje bubrege :wink: ....
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne spajaj s-video kabl na scart pa onda na tv. to je rijetko kome upalilo koga ja znam. nego fino idi direktno kompjuter>s-video>tv bez icega izmedju. ili koristi s-video>composite adapter>composite cable>scart (ako imas rca konektore na tv-u onda ti ne treba scart)>tv. i cackaj po svjetlini i kontrastu unutar drivera za graficku.
     
  13. sffovac

    sffovac Novi član

    imam ja i s video kabal, ali nema ga gdje na tv prikopcat, jel mi to jos treba neki dio fali,,pa rekao sam odmah na pocetku da je tv pet godina star, ja sam ga ovako kopcao, doslo mi ono cudo sa grafickom koje spojim na doticnu, pa na njemu ima jos jedan izlaz za s video i tri izlaza za audio, e onda sam sada uzeo kabal za video i dva prikljucka spojio na njega, a jedan u scart pa oda u tv, nadam se da si skonto sta sam uradio, e i kada tako spojim pojavi se meni na tv nekakva slika, ali 'skace' i gotovo nista ne vidis, ali se ipak moze razluciti desktop, eto, ako mi treba jos nesto od opreme, pa de reci, evo dva dana 'glavom lupam''
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    de malo to ljepse objasni, nemam veze sta hoces da kazes. dok fino to ne srocis mogu ti jedino reci da ne ide kombinacija scarta i s-video kabla. preko scarta moze ici iskljucivo composite, ili direktno u tv-u ako ga ima. ides ovako: graficka>s-video -> composite adapter>kompozitni kabl>scart>tv (jos jednom ponavljam scart koristi bas ako moras i na tv-u nema rca prikljucaka).
     
  15. sffovac

    sffovac Novi član

    vidi ovako ide, dobio sam s grafickom, najvjerovatnije neki adapter, posto neznam kako se zove pa da dzaba ne lupam, on s jedne strane ima dzek sto je najvjerovatnije s-video, a s druge strane ima taj 'adapter' na kome se nalaze tri izlaza za video (ona mala okrugla: crveni, zeleni plavi ili slicno) i jos jedan za s-video, e posto ja ne mogu na tv da prikopcam s-video, onda koristim kabal, koji stavim u dvije od tri te male rupice, a njegov drugi karaj ide u tv video, tako da uopste i ne koristin scart
    jel sada sta jasnije ???? :D
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sramota je da za dva dana nisi sam riješio problem.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    exman suzdrži se od takvih komentara.

    @sff... napravi ili kupi s-video - scart kabel i spoji preko scarta. ne bi trebalo biti problema.

    ovi ostali "audio" konektori nisu audio jer idu iz grafičke :wink:

    to je mislim vivo funkcija grafičke da možeš signal dovest na grafičku i sa grafičke. zašto ne kupiš samo jedan rca (cinč) kabel i tako spojiš preko tih konektora?
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Whatever.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    nije whatever nego ti fino kažem da se malo smiriš sa svojim postovima kojima konstatno nikome ne pomažeš.
     
  20. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma pusti eXmAn-a čojk je upravu, evo meni čovjek došao odmah i namjestio, ako je to toliko teško neka dovde čovjeka, ja nisam čekao ni sekunde doveo čovjeka i namjestio mi! Mi mu govorimo , ali on govori sad jedno sad drugo.. Ali eto, umene je preko S-Video kabla, ako ne može u TV probaj u VHS rekorder, možda može pomoći iako niasm pokušavao, evo sad ću ti pokazati moj kabal, valjda je to S-Video kabal i prikljucak u grafičku!

    [​IMG]


    Eto sad to ide ovako

    [​IMG]

    Nemoj se ti sada ljutiti što sam ja rekao ono, ali sve je u glavi.... Malo sam se potrudio da to uslikam, pa ako ti može pomoći budi makar zahvalan! :wink: