1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dmr jesam ti rekao da pripremis pills? ccccc na žalost, veliki stručnjaci tu rade :( jaranu su spojili njegov router na cable modem ali tako da su lan kabal uvalili u LAN port na routeru ne u WAN, i naravno radilo sa jednim PC-om koji dobije javnu IP, dok ostali ništa haha :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sinoc oko 12 je tek bila normalna brzina :D
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa to je ono sto sam ti govorio, fali im bandwith-a na tom djelu, navece vise korisnika i pada brzina.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    To je klasicno opterecenje NOD-a , kao sto je i hamo rekao. Trebali bi poradit na tome i prosirit kapacitet jer je ocito previse korisnika na jednom mjestu. Npr da sam ja u pitanju , zalio bi se nekoliko puta cisto da ostane zabiljezeno da sam zvao i trazio reklamaciju, u ugovoru (ili u uslovima poslovanja) mora biti stavka u kojoj pise koji je minimum koji provajder smatra da je u redu , a ako je brzina ispod toga , mozes besplatno raskinuti ugovor ili kompenzirat nekom drugom uslugom koju nemas a koju ce ti dati jer ne mogu ispostovati brzinu neta.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na probnom sam periodu od cetvrtka i sve je bilo u redu petak i subotu, nikakvih usporenja, u nedjelju je bilo malo u popodnevnim satima al nista strasnu da bi jucer poslije montera bila katastrofa sve do 12. Kako to moze biti klasicno opterecenje?

    EDIT: Evo ih na banderama redom kroz cijelu ulicu pregledavaju spojeve i ovo je trenutno stanje, skino sam prigusnicu, sad US ode preko 50 i bez prig.

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  6. Benq

    Benq Komšija

    Sve ukazuje na to i sve se poklapa. Monter je tu kolateralna steta , potrefilo se da brzina padne dok je on bio tu. Signali na modemu su ti sada uredni , malo je pojak signal na drugom kanalu US-a ali nije strasno , a to sigurno ne bi dovelo do tolikog pada brzine.

    EDIT: I dalje je jak signal na US , moze on ici do 55dB bez da imas vecih problema , ali ne bi bilo lose to spustit za 6-7dB
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nista sad je brzina ok jos da vidim danas poslije 5 sati i to je to, evo trenutno stanje ko i prije kad je bilo ok :)

    [​IMG]

    EDIT Evo i US se malo smanjio, sad je idealno?

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  8. Benq

    Benq Komšija

    Sad je signal odlican. Prati stanje od 16 do 22h.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo tek sad poce opadat, al ovo je kao i prva 3 dana, ne znam sta je ono jucer moglo biti!?

    [​IMG]

    Speedtest pokazuje ovo
    [​IMG]

    Vidjet cu opet poslije
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Opet to nije uredu, gdje ce imati preopterecenje utorkom...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mozda nije u redu za telemach al za nas koji nemamo izbora ovo je spram bh telecoma super :) A jucer nisam imo jedva 8Mb ili nije bilo neta nikako. Hoces da kazes da nije do opterecenosti vec nesto drugo?

    EDIT: Ev sad odjednom ko ide bolje

    [​IMG]

    EDIT2: Ne znam zasto mi je upload ovako slab
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  12. Benq

    Benq Komšija

    Ako nisu azurni po tom pitanju , onda se pocni navikavati da ce ti svako vece do 23h tako biti. Ako sada placas manje ili jednako kao sto si placao Telecom , onda definitivno nista ne gubis s obzirom da drugog rjesenja nemas.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li je ovo po tebi opterecenje samo moje ulice ili kompletna txtv sad stopa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Zivinicama je uredu. Kod mene je max brzina uvijek osim nedjeljom navece. I tad je OK, mogu streamat utakmice i slicno, ali nije max brzina.
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Bandwitch nedjeljom je opterecen kompletna mreza TXtv. Po meni trebali bi povecati taj bandwitch jer nude visoke brzine..dalje ping je visok
    Pinging www.google.com [216.58.213.228] with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.213.228: bytes=32 time=57ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.228: bytes=32 time=56ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.228: bytes=32 time=56ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.228: bytes=32 time=55ms TTL=49

    Ping statistics for 216.58.213.228:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 55ms, Maximum = 57ms, Average = 56ms

    Po meni nebi trebao biti veci od 30ms ali sta je tu je. Valjda bude nekada bolje.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mene najvise brine ima li pucanja interneta cesto i da to traje dugo, kakva su vam iskustva s tim?

    EDIT: Koja je cijena ekvivalentnog paketa u BH telecomu, ako je uopste moguc kod mene jer mi je max linije 23Mb. Znaci moja tv + net iznad 50Mb koliko bi me kostalo zna li ko?
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene nema, igram online redovno.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    restarto modem i sad ko bolje stanje

    [​IMG]

    Nije lose za poslije 8
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stanje je najgore poslije 22
    [​IMG]

    WTF ovo nesto do njihovog servera, prema BH Televomu baca ovoliko

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma kakav txtv server, koristi samo server u grazu ili ljubljani, to ti je najbolji pokazatelj stanja brzine i ping-a. Naši serveri nula bodova.
    Ja na txtv 2 godine, uvijek imam deklarisanu brzinu i ping, doduše optika je razvedena.
    U dvije godine da sam imao 2x prekid neta, kada su bili neki radovi.