Ugradnja grafičke kartice

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by baKe, Apr 24, 2009.

  1. baKe

    baKe Novi član

    Opet ja!

    Imam integrisanu grafičku karticu VIA S3G Unichrome Pro IGP 64 MB na matičnoj ploči ASUS P5VDC-MX [AGP].

    Evo oću uzet grafičku karticu pa nisam 100% siguran oko ugradnje. Dakle Šta prvo trebam uraditi? Googlao sam i našao sam dosta verzija. Negdje piše da treba pokrenuti komp u Safe Modu i Disable grafičku pa onda ugraditi novu i drivere, negdje piše da Disable treba uraditi iz BIOS-a. Sad sam razgledo po BIOSU i ne čini mi se da ima ta opcija u BIOSU. Dakle da li je neko voljan u 5-6 kratkih teza dati mi pomoć..

    Hvala svima!
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    samo ubaci tu uzetu i tacka :), pobrisi stare drivere stavi nove i deri.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I kod mene na maticnoj ima integrirana. I nisam nista to cacko, samo ubacio karticu (naravno komp je bio ugasen :D), pokrenuo, win (il bios mozda?) automatski disablovo ovu integrisanu i trazi drivere za ovu, nabacio forceware, restart jos jedan i to je to.
     
  4. baKe

    baKe Novi član

    aha, znači jednostavno je, hvala momci, samo ako može još neko odgovoriti?

    U knjižici od matične ploče piše :

    Expansions slots: 1X AGP 8X/4X (1.5V only)
    ...............

    Ja sam namjeravo kupit Asus Ati X1650 256 MB, jeli ona 1.5V ? Jeli većina AGP kartica radi na tom naponu?

    EDIT: Karticu kupujem da bih zakucao FPS u Counter Strike 1.6 na 100. Ostatak konfiguracije: 3.2 GHz Intel Processor, 512 MB DDR RAM. Da li ću dobiti konstantan fps 99 u cs?
     
  5. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Ubaci jos malo rama u to:D